DreamTeamExpert - Autorskie warsztaty poświęcone zarabianiu na rynku Forex za pomocą Ekspertów (EA). Gwarantowane bardzo cenne rady, wskazówki oraz zaskakujące spojrzenie na rynki. Zaproszeni są wszyscy, którzy dzielą pasję sukcesywnego zarabiania na rynkach lewarowanych razem z portalem sTrader. Zobacz więcej >>

Analizowanie wykresów RangeBars

Grupa otwarta, poświęcona bezczasowym wykresom opartym na samej cenie bez uwzględnienia funkcji czasu. Wykresy typu Range bars, Renko itd.
Regulamin forum
Piszemy tutaj tylko i wyłącznie na tematy związane z tematyka grupy. Osoby zakładające wątki zobowiązane są do udzielania rzetelnych informacji oraz wsparcia mniej doświadczonym użytkownikom.
ODPOWIEDZ
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#51

Post autor: Michał-fx »

Fakt ze niektore strefy pominie ale jakby zaznaczal wszystkie to bylby sajgon ;)
Ja na m5 i tak odflitrowuje mniej wazne strefy i wskaznik zaznacza mi je z tf-u m15.
Ta h1 patrze na strefy h4 itp
Niestety al nic lepszego nie stworzyli jesli chodzi o SD :)
Chyba ze moze taki sr zone by Ci podpasowal ?
SR_zones.ex4
Chociaz ja wole IISupDem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

Usunięty użytkownik 207

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#52

Post autor: Usunięty użytkownik 207 »

Michał-fx pisze:Fakt ze niektore strefy pominie ale jakby zaznaczal wszystkie to bylby sajgon ;)
Ja na m5 i tak odflitrowuje mniej wazne strefy i wskaznik zaznacza mi je z tf-u m15.
Ta h1 patrze na strefy h4 itp
Niestety al nic lepszego nie stworzyli jesli chodzi o SD :)
Chyba ze moze taki sr zone by Ci podpasowal ?
SR_zones.ex4
Chociaz ja wole IISupDem.
znam ten wskaźnik z forum FF - też taki sobie ;) niestety, ludzkie oko jest niezastąpione :)


IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Awatar użytkownika
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#53

Post autor: Michał-fx »

Dokladnie niektorych rzeczy nie da sie napisac w postaci kodu.
Ale spokojnie naukowcy pracuja nad sieciami neuronowymi to moze kiedys ?


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
lexie9
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: piątek 20 lut 2015, 18:59
Lat na Forex: 2

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#54

Post autor: lexie9 »

Hey Freakout pobrałem Twoją paczkę z indykami i template z FF i kurcze nie wiem jak Ty wyciągasz taką skuteczność. Poza zgodnością wszystkich sygnałów w systemie patrzysz jeszcze swoim okiem jak to wygląda?


IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Usunięty użytkownik 207

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#55

Post autor: Usunięty użytkownik 207 »

lexie9 pisze:Hey Freakout pobrałem Twoją paczkę z indykami i template z FF i kurcze nie wiem jak Ty wyciągasz taką skuteczność. Poza zgodnością wszystkich sygnałów w systemie patrzysz jeszcze swoim okiem jak to wygląda?
no to jest chyba oczywiste ;) nikt nie gra wszystkich sygnałów jak leci :) bez znajomości price action na świece RB nawet nie wchodź, bo to nie ma sensu :)


IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
lexie9
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: piątek 20 lut 2015, 18:59
Lat na Forex: 2

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#56

Post autor: lexie9 »

A próbowałeś dołożyć wskaźnik Dadasa? PTECZ?
Ciekawe wyniki pokazuje w połączeniu z patternami.


IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Usunięty użytkownik 207

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#57

Post autor: Usunięty użytkownik 207 »

lexie9 pisze:A próbowałeś dołożyć wskaźnik Dadasa? PTECZ?
Ciekawe wyniki pokazuje w połączeniu z patternami.
znalazłem prostszy sposób - gra w oparciu o zwykłe M1 i M5 ;) tam wyznaczam sobie strefy, czekam na formacje odwrócenia, a potem na wykresie RB czekam na sygnał wejścia i gotowe :) działa to naprawdę fajnie <okok>


IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Awatar użytkownika
meylo
Gaduła
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2015, 08:42
Lat na Forex: 7

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#58

Post autor: meylo »

Witajcie drodzy Traderzy :)
Czym się różni wykres RB od renko?


IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
lexie9
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: piątek 20 lut 2015, 18:59
Lat na Forex: 2

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#59

Post autor: lexie9 »

meylo pisze:Witajcie drodzy Traderzy :)
Czym się różni wykres RB od renko?
Jedyną różnicą jaką ja wiem pomiędzy renko to to, że:
W RB ustawiasz bary na wysokość 5pipsów i cena od low do high ma 5 pipsów,
W renko ustawiasz bary na wysokość 5 pipsów i cena od open do close ma 5 pipsów, a od low do high może miec 9,9 pipsa.

Czyli RB ustawiasz zakres ceny od low do high a renko ruch w jedną stronę o dany zakres ceny.

Mam nadzieje, że łopatologicznie wyszło. ;)
Miłego długiego weekendu. :-)


IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Awatar użytkownika
meylo
Gaduła
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2015, 08:42
Lat na Forex: 7

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#60

Post autor: meylo »

"Jak chłop krowie na rowie."
Super, dziękuję i miłego weekendu również Wam życzę :)


IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
ODPOWIEDZ