Jack. D. Schwager - Mistrzowie rynków finansowych. Niezwykłe wywiady z niezwykłymi inwestorami. Prywatne historie, bardzo cenne porady oraz zaskakujące spojrzenie na rynki. Książkę można nabyć w księgarni Maklerska.pl >>

Analizowanie wykresów RangeBars

Grupa otwarta, poświęcona bezczasowym wykresom opartym na samej cenie bez uwzględnienia funkcji czasu. Wykresy typu Range bars, Renko itd.
Regulamin forum
Piszemy tutaj tylko i wyłącznie na tematy związane z tematyka grupy. Osoby zakładające wątki zobowiązane są do udzielania rzetelnych informacji oraz wsparcia mniej doświadczonym użytkownikom.
ODPOWIEDZ
rafal_r
Przyjaciel forum
Posty: 451
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 19:22
Lat na Forex: 1,5

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#11

Post autor: rafal_r »

freakout pisze:dopiero teraz, po dłuższym przyjrzeniu się jednemu ze screenów zauważyłem coś, co daje nadzieję na zastosowanie PA ;)
eurusd1.png
skoro więc mamy klasyczne formacje cenowe, to na pewno da się zastosować wszystko co jest związane z PA :) może delikatną pomocą byłby jakiś wskaźnik który zaznaczałby poziomy SR lub strefy SD w oparciu o świece RB, bo te przeznaczone dla zwykłego wykresu świecowego na niewiele się tu zdają ;) ewentualnie jakieś LT czy cuś... trzeba kombinować bo jestem blisko Obrazek
Musisz odłączyć sie od Matrixa:)

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


Mniej zastanawiania więcej trade'dowania!
Usunięty użytkownik 207

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#12

Post autor: Usunięty użytkownik 207 »

rafal_r pisze:
freakout pisze:dopiero teraz, po dłuższym przyjrzeniu się jednemu ze screenów zauważyłem coś, co daje nadzieję na zastosowanie PA ;)
eurusd1.png
skoro więc mamy klasyczne formacje cenowe, to na pewno da się zastosować wszystko co jest związane z PA :) może delikatną pomocą byłby jakiś wskaźnik który zaznaczałby poziomy SR lub strefy SD w oparciu o świece RB, bo te przeznaczone dla zwykłego wykresu świecowego na niewiele się tu zdają ;) ewentualnie jakieś LT czy cuś... trzeba kombinować bo jestem blisko Obrazek
Musisz odłączyć sie od Matrixa:)

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
nie mam od czego się odłączać - to raz, a dwa - zawsze wszystko można zrobić po swojemu :P ;)


Awatar użytkownika
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#13

Post autor: Michał-fx »

A co to jest Matrix ? Przeciez na fx i kazdym wykresie cenowym mamy cene wyzsza, nizsza badz taka sama jak poprzednia (konsola) takze w czym problem ? Zbadac tendencje(trend) i z tym jechac caly czas majac przed soba wiedze ze impuls jest "silniejszy" niz korekta.


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

Awatar użytkownika
rafal_r
Przyjaciel forum
Posty: 451
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 19:22
Lat na Forex: 1,5

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#14

Post autor: rafal_r »

Będziesz dalej analizować...

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


Mniej zastanawiania więcej trade'dowania!
Awatar użytkownika
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#15

Post autor: Michał-fx »

Nie lubicie tego ? Ja lubie :)
Zreszta nie ma tradu bez analizy. Nawet rzut oka na wykres to juz jakas analiza. Mozg analizuje i rysuje scenariusze nawet o tym nie wiedzac ;)
To ze przylozyc miarke to juz analiza bo musisz zanalizowac gdzie trend a gdzie konsola.


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

Usunięty użytkownik 207

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#16

Post autor: Usunięty użytkownik 207 »

Michał-fx pisze:Nie lubicie tego ? Ja lubie :)
Zreszta nie ma tradu bez analizy. Nawet rzut oka na wykres to juz jakas analiza. Mozg analizuje i rysuje scenariusze nawet o tym nie wiedzac ;)
To ze przylozyc miarke to juz analiza bo musisz zanalizowac gdzie trend a gdzie konsola.
dokładnie ;) ktoś mógłby powiedzieć że nie analizuje wykresu, ale tylko wtedy, gdyby po włączeniu MT4 odpalał trejdy na ślepo :)


Usunięty użytkownik 207

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#17

Post autor: Usunięty użytkownik 207 »

jak się chce to wszystko można ;) :P
edek.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Awatar użytkownika
laksior
Przyjaciel forum
Posty: 431
Rejestracja: czwartek 17 mar 2016, 21:29
Lat na Forex: 6

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#18

Post autor: laksior »

freakout pisze:jak się chce to wszystko można ;) :P
edek.png
Jaka wielkość RB na tym screenie?


Pierwszego miliona się nie kradnie, pierwszy milion trzeba zarobić na Forex Tekst mojego kumpla: "Życie jest jak wykres, są impulsy i są korekty k...a" :D
Awatar użytkownika
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#19

Post autor: Michał-fx »

Z tego co pisal freakout to 2 pipsy.


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

Usunięty użytkownik 207

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#20

Post autor: Usunięty użytkownik 207 »

laksior pisze:
freakout pisze:jak się chce to wszystko można ;) :P
edek.png
Jaka wielkość RB na tym screenie?
2 pipsy :)


ODPOWIEDZ