DreamTeamExpert - Autorskie warsztaty poświęcone zarabianiu na rynku Forex za pomocą Ekspertów (EA). Gwarantowane bardzo cenne rady, wskazówki oraz zaskakujące spojrzenie na rynki. Zaproszeni są wszyscy, którzy dzielą pasję sukcesywnego zarabiania na rynkach lewarowanych razem z portalem sTrader. Zobacz więcej >>

Analizowanie wykresów RangeBars

Grupa otwarta, poświęcona bezczasowym wykresom opartym na samej cenie bez uwzględnienia funkcji czasu. Wykresy typu Range bars, Renko itd.
Regulamin forum
Piszemy tutaj tylko i wyłącznie na tematy związane z tematyka grupy. Osoby zakładające wątki zobowiązane są do udzielania rzetelnych informacji oraz wsparcia mniej doświadczonym użytkownikom.
ODPOWIEDZ
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#41

Post autor: Michał-fx »

Co Was urzekło w wykresach range ?
Chwile korzystalem z rb zamiennie jako wykres kierunkowy zamiast m5 ale jednak wole klasyczne m5 i wejscia na m1.
Pytam z czystej ciekawosci a przy okazji moze sie czegos naucze ;)


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

Usunięty użytkownik 207

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#42

Post autor: Usunięty użytkownik 207 »

Michał-fx pisze:Co Was urzekło w wykresach range ?
Chwile korzystalem z rb zamiennie jako wykres kierunkowy zamiast m5 ale jednak wole klasyczne m5 i wejscia na m1.
Pytam z czystej ciekawosci a przy okazji moze sie czegos naucze ;)
osobiście lubię RB przede wszystkim za masę sygnałów i za to że nie marnuję tutaj cennego czasu, jak ma to miejsce w przypadku M5 ;) w ciągu 5 minut na 3-pipsowych świecach RB można naskubać czasami i 30-40 pipsów, a na M5 nie dość że trochę czekasz na sygnał, to i tak nie masz pewności czy zarobisz ;) w przypadku RB tego nie ma, bo tutaj okazja goni okazję :) jedyna wada RB to trochę chaotyczny wykres podczas niskiej zmienności, jak np. dzisiaj na edku ;) ale przy silnych trendach nie ma nic lepszego :)


IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Awatar użytkownika
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#43

Post autor: Michał-fx »

Jak wchodzisz w trady ? Z palca czy oczekujace ?
Chaotyczne robi sie rowniez jak jest mega zmiennosc a Ty masz np swiece na 3 pipsy ustawione ;)


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Usunięty użytkownik 207

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#44

Post autor: Usunięty użytkownik 207 »

Michał-fx pisze:Jak wchodzisz w trady ? Z palca czy oczekujace ?
Chaotyczne robi sie rowniez jak jest mega zmiennosc a Ty masz np swiece na 3 pipsy ustawione ;)
pykałem tylko z palca - zlecenia oczekujące według mnie nie mają tutaj racji bytu, z racji tego że wszystko dzieje się naprawdę szybko ;) a im większa zmienność tym lepiej, oczywiście do pewnego stopnia, ażeby zdążyć w miarę precyzyjnie wbić się w pozycję :) im większe ruchy góra - dół, tym bardziej klarowny wykres i swingi - wtedy gra to naprawdę łatwizna ;)


IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Awatar użytkownika
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#45

Post autor: Michał-fx »

Heh dobrze ze Ci podeszlo. Mi to pasowalo ale tylko do okreslania kierunku a wchodzilem na m1.
Chwile stosowalem ale nie podniecilem sie zbytnio.
Ale jak Ci pasuje to stosuj jak najbardziej.
Podzielilbys sie tradami jak znajdziesz czas :)


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Usunięty użytkownik 207

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#46

Post autor: Usunięty użytkownik 207 »

Michał-fx pisze:Heh dobrze ze Ci podeszlo. Mi to pasowalo ale tylko do okreslania kierunku a wchodzilem na m1.
Chwile stosowalem ale nie podniecilem sie zbytnio.
Ale jak Ci pasuje to stosuj jak najbardziej.
Podzielilbys sie tradami jak znajdziesz czas :)
generalnie RB jest proste i tak jak pisał Dadas - tutaj chodzi o trejdowanie od strefy do strefy ;) strefa czyli konsola i to co jest między strefami czyli trend - wszystko sprowadza się tylko i wyłącznie do tego :) my musimy tylko umieć poprawnie je wyznaczać i umieć przewidzieć na podstawie PA która strefa będzie ponownie testowana, bo cena nigdy nie zatrzymuje się w powietrzu :)

zastanawiam się też nad powrotem do 2-pipsowych RB (obecnie mam 3-pipsowe), bo to jest jeszcze w miarę grywalne, a im mniejsze RB tym czystszy ruch ceny, lepiej widoczne strefy i trendy :) gdyby istniało jakieś narzędzie które zaznaczałoby w dokładny sposób zarówno mniej ważne jak i te bardziej istotne strefy, to oskubać brokera mógłby dosłownie każdy :)


IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Awatar użytkownika
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#47

Post autor: Michał-fx »

A ktore to sa mniej wazne i wazniejsze strefy ?


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Usunięty użytkownik 207

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#48

Post autor: Usunięty użytkownik 207 »

Michał-fx pisze:A ktore to sa mniej wazne i wazniejsze strefy ?
ja patrzę na strefy przez pryzmat tego jak i ile razy były one testowane, na ich umiejscowienie na wykresie, itd. :)


IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Awatar użytkownika
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#49

Post autor: Michał-fx »

II SupDem v2nmc pokazuje strefy ktore byly juz testowane a ktore sa nietykane.
Moze sprobuj.
Umiejscowienie na wykresie to juz sprawa intuicyjna nalezaca do identyfikacji przez tradera wiec raczej zaden wskaznik nie pomoze ;)


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Usunięty użytkownik 207

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#50

Post autor: Usunięty użytkownik 207 »

Michał-fx pisze:II SupDem v2nmc pokazuje strefy ktore byly juz testowane a ktore sa nietykane.
Moze sprobuj.
Umiejscowienie na wykresie to juz sprawa intuicyjna nalezaca do identyfikacji przez tradera wiec raczej zaden wskaznik nie pomoze ;)
SupDem testowałem jeszcze w 2012 roku i niestety, ale jak dla mnie ten wskaźnik to jakieś nieporozumienie :) strefy zaznacza byle jak, niektóre istotne pomija, a to wypacza sens opierania się na czymś takim ;) przetestowałem całe mnóstwo różnych narzędzi i z reguły jest tak, że albo pokazują one zbyt mało informacji, albo zbyt dużo i robi się chaos :) nie znalazłem jeszcze czegoś co można byłoby wypośrodkować i stwierdzić, że nadaje się do użytku - cała reszta wprowadza tylko niepotrzebny zamęt ;) dlatego uważam że chyba lepiej już wyznaczać strefy samemu, obserwować PA i tyle :)


IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
ODPOWIEDZ