Jack. D. Schwager - Mistrzowie rynków finansowych. Niezwykłe wywiady z niezwykłymi inwestorami. Prywatne historie, bardzo cenne porady oraz zaskakujące spojrzenie na rynki. Książkę można nabyć w księgarni Maklerska.pl >>

Jak utworzyć wykresy Range Bars

Grupa otwarta, poświęcona bezczasowym wykresom opartym na samej cenie bez uwzględnienia funkcji czasu. Wykresy typu Range bars, Renko itd.
Regulamin forum
Piszemy tutaj tylko i wyłącznie na tematy związane z tematyka grupy. Osoby zakładające wątki zobowiązane są do udzielania rzetelnych informacji oraz wsparcia mniej doświadczonym użytkownikom.
ODPOWIEDZ
hEllo
Gaduła
Posty: 54
Rejestracja: czwartek 18 cze 2015, 00:57
Lat na Forex: 5

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#11

Post autor: hEllo »

Pytanie do handlujących na RB:
czy występują u Was momenty kiedy linia bid staje w miejscu a ask porusza się normalnie? Powoduje to zwiększanie spreadu ( nigdy odwrotnie :lol: ) wyrysowanego przez te dwie linie (rzeczywisty "chodzi" normalnie) i przerwę w rysowaniu aktualnego RB. Trwa to zwykle klika, kilkanaście sekund. Nie mogę zdiagnozować przyczyny i jestem ciekaw czy tylko u mnie to występuje.


Awatar użytkownika
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#12

Post autor: Michał-fx »

Dziwne ;) A na indexach tez tak masz gdzie jest staly spread ?


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

hEllo
Gaduła
Posty: 54
Rejestracja: czwartek 18 cze 2015, 00:57
Lat na Forex: 5

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#13

Post autor: hEllo »

RB wykorzystuje na kontraktach na DAX w mforeksie - spread zmienny. i to właśnie na wykresie tego instrumentu mam takie objawy.


Awatar użytkownika
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#14

Post autor: Michał-fx »

A na standardowych tf-ach tez tak masz ?
Jak nie to tylko kwestia obrazowania. Nie moze byc tak ze od tego samego dostawcy na rb bedziesz mial inny spread niz na tf-ie.


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

hEllo
Gaduła
Posty: 54
Rejestracja: czwartek 18 cze 2015, 00:57
Lat na Forex: 5

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#15

Post autor: hEllo »

hEllo pisze:wyrysowanego przez te dwie linie (rzeczywisty "chodzi" normalnie) i przerwę w rysowaniu aktualnego RB
Michał-fx pisze:Nie moze byc tak ze od tego samego dostawcy na rb bedziesz mial inny spread niz na tf-ie.
Spread rzeczywisty jest ten sam. Chodzi o przerwę w rysowaniu aktualnego bara na wykresie RB. Jak złapię sytuacje może uda mi się zrobić screen'y


Awatar użytkownika
warewolf300
Zasłużony
Posty: 1947
Rejestracja: poniedziałek 03 sie 2015, 19:46
Lat na Forex: 2
Lokalizacja: outer space

Jak utworzyć wykresy Range Bars

#16

Post autor: warewolf300 »

Zdarza się. Wskaźnik nie jest doskonały ale darmowy. Jest też wskaźnik komercyjny na ovo.cz - trial na 2 tyg. za free. Nie sprawdzałem czy lepiej działa.

Inny problem jest taki że przy generowaniu wykresu z danych historycznych wskaźnik bierze OHLC z M1 a nie z danych tickowych - przy niskich wartościach RB sprawia to że wykres historyczny wygląda zupełnie inaczej niż generowany na bieżąco więc do analiz wstecznych to rozwiazanie sie nie nadaje. Gość z ovo pisał mi że planuje wydać generator RB z danych tickowych do testera strategii - na razie ma takie generatory ale dla renko i point O, RB dopiero w planie. Przy wyższych wartościach RB problem mniejszy.


signal from outer space


--------------
Moja strona na FB - zapraszam do polubienia :)

FXHarvest PRO - najlepszy panel dla każdego tradera

"Limits, like fears, are often just an illusion."
hEllo
Gaduła
Posty: 54
Rejestracja: czwartek 18 cze 2015, 00:57
Lat na Forex: 5

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#17

Post autor: hEllo »

@warewolf300
Dzięki za wyjaśnienie :-)


Awatar użytkownika
warewolf300
Zasłużony
Posty: 1947
Rejestracja: poniedziałek 03 sie 2015, 19:46
Lat na Forex: 2
Lokalizacja: outer space

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#18

Post autor: warewolf300 »

Zrobiłem mały mod do wskaźnika generującego RB. Na wykres offline, na którym mamy RB możemy wrzucić wskaźnik sterujący i w nim bezpośrednio podawać wartość RB - można sobie szybko przełączać różne wartości i szukać takiej, która nam pasuje ;)

Instrukcja obsługi:
- zamiast wskaźnika zamieszczonego przez Darro w pierwszym poście tego wątku wrzucamy na wykres zmodyfikowany wskaźnik RB_chart_v2 (wskaźnik też potrzebuje biblioteki dołączonej do pierwotnego wskaźnika - można ją znaleźć w pierwszym poście w tym wątku) - ustawienia są takie same
- na wykres RB wrzucamy wskaźnik FXWare_RB_switch_v4 - pojawia nam się okienko do wpisywania wartości, wpisujemy wartość, klikamy i wykres offline powinien się przerysować na zadaną wartość RB :geek:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony piątek 12 sty 2018, 09:19 przez warewolf300, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Nowa wersja przełącznika, teraz jest samo pole edycyjne bez guzika.


--------------
Moja strona na FB - zapraszam do polubienia :)

FXHarvest PRO - najlepszy panel dla każdego tradera

"Limits, like fears, are often just an illusion."
Awatar użytkownika
JustDarro
Moderator globalny
Posty: 5708
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2015, 17:20
Lat na Forex: 9
Lokalizacja: Dublin
Liczba podziękowań: 52 razy
Otrzymano podziękowania: 20 razy
Kontakt:

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#19

Post autor: JustDarro »

Witam

Niezłe, może sam się skuszę...;)

Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Osoby szukające porządnej wiedzy zapraszam do kontaktu.
___________________________________________________________________________
Atlantian: https://www.fxblue.com/users/atlantian
Virtuo: https://www.fxblue.com/users/virtuomultitrading
North East Way: https://www.fxblue.com/users/north_east_way
Awatar użytkownika
warewolf300
Zasłużony
Posty: 1947
Rejestracja: poniedziałek 03 sie 2015, 19:46
Lat na Forex: 2
Lokalizacja: outer space

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#20

Post autor: warewolf300 »

Znalazłem w internecie ciekawy post usera vegasfoster jako odpowiedź na pytanie jak ustalić odpowiednią dla siebie wielkość range bar. Przetłumaczyłem to dla Was i brzmi to mniej więcej tak:

"Price action jest z natury fraktalna, więc ogólnie rzecz biorąc, im większa skala, w sensie czasu na TF lub rozmiaru na RB, tym większych take profitów i stop lossów trzeba będzie użyć, aby z powodzeniem handlować. Ponadto, niezależnie od wybranej metody, na większej skali zwykle będzie mniej sygnałów w tym samym okresie czasu i jakość tych sygnałów będzie z reguły lepsza. Ponieważ cena porusza się "wolniej" wraz ze wzrostem skali, zazwyczaj ma się więcej czasu na przemyślenie swoich transakcji przed wejściem w pozycję. Na przykład swing traderzy często wypełniają listę kontrolną przed wejściem w pozycję, podczas gdy większość day traderów tego nie robi. Na koniec, średnia proporcja kosztów transakcji takich jak spread i prowizja per transakcja także zmniejsza się wraz ze wzrostem skali. W związku z tym, na ogół łatwiej handlować na większych niż na mniejszych skalach. Większość swing traderów używa wykresów H1 do D1, a większość day traderów wykresów M1 do M15 i / lub M2 do M24, w zależności od upodobań. Swing traderzy często robią zbliżenie na niższych TFach aby mieć lepszy timing wejścia a większość day traderów oddala TF, aby mieć podgląd na szerszy kontekst swoich transakcji.

Jeśli chodzi o skalę, większość ludzi po prostu wykorzystuje taką w jakiej najlepiej się czują. Jeżeli nie jest się pewnym, na początek można spojrzeć na ATR dla wybranego instrumentu na danym TF w okresach, w których zawiera się transakcje i wykorzystać to przybliżenie do ustawienia range bar. Na przykład, jeżeli ATR(20) na M5 minut wynosi około 8 w godzinach handlu, można użyć zakres 8 dla range bar. Jeśli jesteś nowy, nie polecam niższych TF niż M5 minut lub równoważnych w skali."


--------------
Moja strona na FB - zapraszam do polubienia :)

FXHarvest PRO - najlepszy panel dla każdego tradera

"Limits, like fears, are often just an illusion."
ODPOWIEDZ