DreamTeamExpert - Autorskie warsztaty poświęcone zarabianiu na rynku Forex za pomocą Ekspertów (EA). Gwarantowane bardzo cenne rady, wskazówki oraz zaskakujące spojrzenie na rynki. Zaproszeni są wszyscy, którzy dzielą pasję sukcesywnego zarabiania na rynkach lewarowanych razem z portalem sTrader. Zobacz więcej >>

Jak utworzyć wykresy Range Bars

Grupa otwarta, poświęcona bezczasowym wykresom opartym na samej cenie bez uwzględnienia funkcji czasu. Wykresy typu Range bars, Renko itd.
Regulamin forum
Piszemy tutaj tylko i wyłącznie na tematy związane z tematyka grupy. Osoby zakładające wątki zobowiązane są do udzielania rzetelnych informacji oraz wsparcia mniej doświadczonym użytkownikom.
ODPOWIEDZ
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#71

Post autor: Michał-fx »

Odpowiedź sobie na pytanie z jakim SL chcesz tradowowac i dobierz taki range aby twoja wartość SL wypadła na pivocie badz pod H/L świecy sygnalnej.


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

Awatar użytkownika
irfx
Zasłużony
Posty: 2864
Rejestracja: piątek 27 sty 2017, 19:27
Lat na Forex: 4
Liczba podziękowań: 4 razy
Otrzymano podziękowania: 6 razy

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#72

Post autor: irfx »

endriu11111111 pisze: środa 04 kwie 2018, 14:16 Chłopaki nie wiem czy to pytanie już było, ale jak szacujecie wielkość tych rangebarsów żeby to było odpowiednio dobrane, nie za dużo nie za mało ?.
ja patrzę na to przez pryzmat spreadu, skoro w strategii CAPP operujemy na mierzeniach pojedynyczych świec to żeby było miejsce na zabezpieczenie i ogólnie na trejdowanie to założyłem, że spread nie może być większy niż 20% świeczki. Stąd RangeBar wielkosci 5 pkt lub więcej na daxie.
Na eurusd wychodzi mi wtedy świeczka min 5 pips lub 10 pips przy brokerach jak XM itp. Wtedy tez widać jak drogie jest trejdowanie walut w stosunku do aktualnej zmienności.


"Therefore, use every mistake as a stepping stone to progress; analyze each mistake you make and the cause of every loss, in order to avoid repeating the same error in future" - W. Gann, 1923.
IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Awatar użytkownika
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#73

Post autor: Michał-fx »

Sprawe rozwiazuje tradowanie u brokerów ecn zagranicznych. U takiego icm masz spread zerowy. Jedynie na prowizje trzeba zarobic. Wtedy nawet swieczki 3 pipsowe wystarcza. Na walutach slaba zmiennosc jest aktualnie. Przy rb 10 pips moglbys wcale ruchu przez pol dnia nie zauważyć :-) dlatego sprawa rownie wazna. Jak dobieramy wielkość rb musimy patrzeć na atr. Zeby nie byl on za maly ani za duzy.


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Awatar użytkownika
warewolf300
Zasłużony
Posty: 1947
Rejestracja: poniedziałek 03 sie 2015, 19:46
Lat na Forex: 2
Lokalizacja: outer space

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#74

Post autor: warewolf300 »

Post nr 20 w tym wątku jest o doborze range.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


--------------
Moja strona na FB - zapraszam do polubienia :)

FXHarvest PRO - najlepszy panel dla każdego tradera

"Limits, like fears, are often just an illusion."
IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Awatar użytkownika
irfx
Zasłużony
Posty: 2864
Rejestracja: piątek 27 sty 2017, 19:27
Lat na Forex: 4
Liczba podziękowań: 4 razy
Otrzymano podziękowania: 6 razy

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#75

Post autor: irfx »

się chopy wyjaśniło, wersja od Darro (zawarta w #1 poście) pozwala kliknąć każdą każdą świecę z candlefibo, wersja późniejsza uniemożliwia to, tzn. pomija każdą świeczkę o tej samej minucie powstania, pozwalając kliknąć dopiero ostatnio. Dlatego MichałFX nie miał problemu z klikaniem.


"Therefore, use every mistake as a stepping stone to progress; analyze each mistake you make and the cause of every loss, in order to avoid repeating the same error in future" - W. Gann, 1923.
IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Awatar użytkownika
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#76

Post autor: Michał-fx »

To juz wiemy skad nagle zniknal problem z klikaniem swiec u mnie ;)
Dzieki irfx


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Awatar użytkownika
irfx
Zasłużony
Posty: 2864
Rejestracja: piątek 27 sty 2017, 19:27
Lat na Forex: 4
Liczba podziękowań: 4 razy
Otrzymano podziękowania: 6 razy

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#77

Post autor: irfx »

no jak tylko napisałeś, że stosujesz wersję pierwotną od Darro, to przypomniałem sobie, że ja jej nigdy nie sprawdzałem i tutaj może być ukryty zonk.


"Therefore, use every mistake as a stepping stone to progress; analyze each mistake you make and the cause of every loss, in order to avoid repeating the same error in future" - W. Gann, 1923.
IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Usunięty użytkownik 1760

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#78

Post autor: Usunięty użytkownik 1760 »

A Marcin nie robił czegoś z CF?


IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Awatar użytkownika
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#79

Post autor: Michał-fx »

irfx pisze: piątek 13 kwie 2018, 08:02 no jak tylko napisałeś, że stosujesz wersję pierwotną od Darro, to przypomniałem sobie, że ja jej nigdy nie sprawdzałem i tutaj może być ukryty zonk.
Wlasnie ja ja zaczalem uzywac od nie tak dawna. Po reinstalacji systemu zainstalowalem pierwszy lepszy generator rb i tyle. Doinstalowalem wskazniki i o dzwiwo moglem klikac kazda swiece ;)
KtoChceFrytki pisze: piątek 13 kwie 2018, 08:10 A Marcin nie robił czegoś z CF?
CF nie ma nic do tego. Probowalem na wszystkich wersjach ;)


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Usunięty użytkownik 1760

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#80

Post autor: Usunięty użytkownik 1760 »

Właśnie pomyślałem, że to by było możliwe, gdyby każda wygenerowana świeca RB miała przypisany
inny czas, tylko wtedy to taki wykres jest zupełnie oderwany od rzeczywistości, bo nie możemy nawet
zidentyfikować kiedy dane zdarzenie miało miejsce.


IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
ODPOWIEDZ