Jack. D. Schwager - Mistrzowie rynków finansowych. Niezwykłe wywiady z niezwykłymi inwestorami. Prywatne historie, bardzo cenne porady oraz zaskakujące spojrzenie na rynki. Książkę można nabyć w księgarni Maklerska.pl >>

Jak utworzyć wykresy Range Bars

Grupa otwarta, poświęcona bezczasowym wykresom opartym na samej cenie bez uwzględnienia funkcji czasu. Wykresy typu Range bars, Renko itd.
Regulamin forum
Piszemy tutaj tylko i wyłącznie na tematy związane z tematyka grupy. Osoby zakładające wątki zobowiązane są do udzielania rzetelnych informacji oraz wsparcia mniej doświadczonym użytkownikom.
ODPOWIEDZ
Usunięty użytkownik 1138

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#91

Post autor: Usunięty użytkownik 1138 »

endriu to hula i jest proste dość ale mam jeszcze w rozpracowaniu patent na testowanie rangy tick po ticku tak jak realnie się budowały. USDJPY juz mi sie udalo testowo i to jest postęp! Nie mam niestety dostepu do danych z indeksów umożliwiających takie generowanie a te które udaje mi się wyciągać dla par walutowych to też z tygodniowym obsunięciem ale sam fakt że jest taka możliwość odtworzenia w mt4 każdego kolejnego ticka jaki budował każdy RB to już jest "gruba sprawa".

Michał masz symhonyautorefresh2 do wrzucenia na wykres M1 i on odświerza go co 20 sek( do zmiany w kodzie na dowolna ilość sekund) albo opcję którą ja używam obecnie czyli odpalenie najpierw wykresu ze świecami 10-sekundowymi poprzez to EA i dopiero na nim odpalenie indyka od RB zamiast na 1-minutówkach.


FOREXFORYOU
Gość
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 12 kwie 2018, 20:06
Lat na Forex: 15

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#92

Post autor: FOREXFORYOU »

Witam to co masz to super rzecz bo mi dzisiaj podwiesiło wykres na edku. Gdzie można to pobrać ?


Usunięty użytkownik 1138

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#93

Post autor: Usunięty użytkownik 1138 »

FOREXFORYOU pisze: poniedziałek 16 kwie 2018, 10:09 Witam to co masz to super rzecz bo mi dzisiaj podwiesiło wykres na edku. Gdzie można to pobrać ?
podwiesilem pod odpowiedzia na poprzedniej stronie


Awatar użytkownika
YoungD
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: niedziela 13 lis 2016, 13:12
Lat na Forex: 10

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#94

Post autor: YoungD »

Odświeżam temat. Na stronce fxblue pojawiła się opcja odpalenia w przeglądarce wykresów renko range bar itd..
Można też dodawać wskaźniki zapisać szablon jako default ( po zalogowaniu ) . Fajnie to wygląda. Jest też opcja get link którą można się podzielić wykresem no więc wrzucam

https://www.fxblue.com/chart/?load=fd26 ... 0b2095e18f

Załączam też screena z tel.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


DZIENNIK MEDIAN RENKO I M30 INTRADAY SWING:

viewtopic.php?f=9&t=1953
dan4tech
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: sobota 19 maja 2018, 11:17
Lat na Forex: 2

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#95

Post autor: dan4tech »

Zainstalowałem wykres RB i staram się zrozumieć czym się różni i o na nim lepiej widać. Może ktoś mi to przełożyć prostym językiem?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Usunięty użytkownik 1760

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#96

Post autor: Usunięty użytkownik 1760 »

Niektórzy twierdzą, że eliminuje tzw. szumy, bardziej ujednolica.
Ale, koncepcja RB polega zupełnie na czym innym.
Ponieważ to ty ustalasz wysokość świecy, to w tej wysokości masz swój zysk, swoje pipsy.
Wykres tu nie gra roli, może tylko analityczną.
A trader liczy na określony ruch, czyli wyrysowanie świecy o założonym zasięgu, i tyle.


dan4tech
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: sobota 19 maja 2018, 11:17
Lat na Forex: 2

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#97

Post autor: dan4tech »

Utworzyłem kilka wykresów RB tak dla testów ale z jednym mam problem: dax, mimo przestawiania wielkości klocka nadal mam szaleństwo na wykresie, co sekundę (tick) wielkie skoki, co może być nie tak - w chwili obecnej RB ustawiony na 50pps!?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Usunięty użytkownik 1760

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#98

Post autor: Usunięty użytkownik 1760 »

Musisz ilość zer dostosować.
Inny jest przelicznik.
Zwykle to co jest 10 dla walut, to jest 100 dla indeksów, ale może być i 1000.


dan4tech
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: sobota 19 maja 2018, 11:17
Lat na Forex: 2

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#99

Post autor: dan4tech »

Nadal jest coś zje.... :) zobacz jaką datę mi pokazuje platforma .. już 8 czerwca a na innych instrumentach wszytko gra
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


dan4tech
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: sobota 19 maja 2018, 11:17
Lat na Forex: 2

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#100

Post autor: dan4tech »

Chyba załapało jak ustawiłem dokładnie 300 czyli 3ppsy na bar


ODPOWIEDZ