Jack. D. Schwager - Mistrzowie rynków finansowych. Niezwykłe wywiady z niezwykłymi inwestorami. Prywatne historie, bardzo cenne porady oraz zaskakujące spojrzenie na rynki. Książkę można nabyć w księgarni Maklerska.pl >>

Rozstaw siatki w gridzie

Wszystko co dotyczy niebezpiecznych styli inwestycyjnych
ODPOWIEDZ
Kulfon
Przyjaciel forum
Posty: 884
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 19:16
Lat na Forex: od 2012
Liczba podziękowań: 10 razy
Otrzymano podziękowania: 17 razy

Rozstaw siatki w gridzie

#1

Post autor: Kulfon »

Elo <cafaniak>

Nie mam predyspozycji do pisania pięknych tematów, ale chciałbym rozpocząć temat jak dotąd nie rozwinięty na forum. Mianowicie chodzi o rozstaw siatki w metodzie gridowania.

Zastanawiam się, co należy zbadać na danym walorze, aby ustawić odpowiednią siatkę.

Wiadomo, że jednym z elementów jest posiadany kapitał. Im większe środki na koncie, tym rozstaw siatki może być węższy, a to też powinno generować większe zyski. Im środki mniejsze, tym rozstaw musi być szerszy.

Ciekaw jestem, czy można to ustalić jakoś na podstawie ATR, charakterystycznych korekt dla danego waloru, a może są jeszcze jakieś inne opcje.

Zauważyłem, że najwięcej kłopotów mam podczas silnych impulsów, szczególnie po NFP. Może jedna z metod powinno być właśnie wycofywanie się z rynku, kiedy zbliżają się publikacje, które mogą wpłynąć na ponadprzeciętne ruchy.


"Porażka jest okazją aby zacząć wszystko od początku, ale mądrzej." - H. Ford
Awatar użytkownika
irfx
Zasłużony
Posty: 2864
Rejestracja: piątek 27 sty 2017, 19:27
Lat na Forex: 4
Liczba podziękowań: 4 razy
Otrzymano podziękowania: 6 razy

Re: Rozstaw siatki w gridzie

#2

Post autor: irfx »

Wg mnie podstawowa kwestia....nawet ważniejsza niż mnożnik martyngału :)
Dlaczego?
Ponieważ w ten sposób określamy czułość naszego systemu gridowania czyli kiedy wchodzimy. Co z tego, że mamy wejście co 10 pipsów jak średni impuls kilkudniowy wynosi 100 pipsów i szybko dojdziemy do 9 levela :D Teoretycznie każda zawrotka spowoduje, że szybko zamkniemy siatkę ale nie mamy co do tego pewności, że ta zawrotka nastąpi.

Kiedyś trejdowałem ze standardową siatką 30 pipsów dla audusd, nzdusd i eurusd. Później stosowałem 60 pipsów a z pół roku temu dopisałem opcję ADR i siatka ustala się w zależności od ADR z 20 okresów na wykresie dziennym. W rzeczywistości wygląda to tak, że siatka oscyluje tak wokół 60 pipsów, z odchyłami od 50 do 80 pipsów.

Miałem też dawno temu grida na eurusd co 5 pipsów :D Działało przez całe wakacje podczas konsoli i wywaliło we wrześniu jak tylko zaczął się trend :)


"Therefore, use every mistake as a stepping stone to progress; analyze each mistake you make and the cause of every loss, in order to avoid repeating the same error in future" - W. Gann, 1923.
Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel forum
Posty: 884
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 19:16
Lat na Forex: od 2012
Liczba podziękowań: 10 razy
Otrzymano podziękowania: 17 razy

Re: Rozstaw siatki w gridzie

#3

Post autor: Kulfon »

Zrobiłem sobie taką tabelkę grozy, chyba po to, żeby wystraszyć samego siebie ;)
Tylko raz broniłem się na 7 poziomie, przy siatce 100pipsów. Edek lubi robić większą korektę po około 600-700 pips, więc przygotowalem sobie taką tabele w rozstawie siatki miedzy 60-90pips. Nie wygląda to zachęcająco. Jeszcze warto by policzyć ile pips potrzeba przy roznych rozstawach, by zamknąć na +1
W tabeli mikroloty x10. Mnoznik x1.5
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


"Porażka jest okazją aby zacząć wszystko od początku, ale mądrzej." - H. Ford
Awatar użytkownika
fxpleyer123
Gaduła
Posty: 167
Rejestracja: niedziela 10 gru 2017, 11:23
Lat na Forex: 5
Liczba podziękowań: 1 czas
Otrzymano podziękowania: 21 razy

Re: Rozstaw siatki w gridzie

#4

Post autor: fxpleyer123 »

Ja bardziej bym był zainteresowany wątkiem "piramidowanie w zysku" <cafaniak> Co chcesz tym ATR ustalać ? bo nie wiem o co chodzi by powiązać go z korektami. Co do danych to sa co drugi dzień praktycznie, ja na nich nie wychodzę jesli jestem w pozycji raz szarpnie tak że SL będzie większy od planowanego a czasem wywali mocno w górę i będzie większe TP więc w sumie to się bilansuje . Jeśli miał bym wybrać którąś tabelkę to tylko prawy dolny róg :D Choć ja gridu nie polecam.


Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel forum
Posty: 884
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 19:16
Lat na Forex: od 2012
Liczba podziękowań: 10 razy
Otrzymano podziękowania: 17 razy

Re: Rozstaw siatki w gridzie

#5

Post autor: Kulfon »

O własnie, piramidowanie zysku. Też ciekawy temat. Już kiedyś wspominałem, że dokładamy do straty, a w drugą stronę piramidy nie budujemy - ja w sumie nie wiem jak. Coś tam w skalpie próbuje, ale to... ach, szkoda strzepic ryja :mrgreen:


"Porażka jest okazją aby zacząć wszystko od początku, ale mądrzej." - H. Ford
ODPOWIEDZ