DreamTeamExpert - Autorskie warsztaty poświęcone zarabianiu na rynku Forex za pomocą Ekspertów (EA). Gwarantowane bardzo cenne rady, wskazówki oraz zaskakujące spojrzenie na rynki. Zaproszeni są wszyscy, którzy dzielą pasję sukcesywnego zarabiania na rynkach lewarowanych razem z portalem sTrader. Zobacz więcej >>

Portfolio

Pierwsza edycja

Moderatorzy: kulasinho, Moderatorzy lokalni

Zablokowany
mariuszh
Gaduła
Posty: 78
Rejestracja: czwartek 07 wrz 2017, 21:43
Lat na Forex: 4

Re: Portfolio

#71

Post autor: mariuszh »

JarQStrauss pisze:Hej Darro. Chyba kluczowa będzie dla mnie Twoja odpowiedź jakimi kryteriami kierowałeś się robiąc test MC strategi z powyższego portofolio. Ja testując MC Twoje strategie już w na losowym składaniu 10% została mi tylko 1 (25.18.4). Żadna nie przeszła losowych parametrów 20/30. Może jakoś w końcu zrozumiem dla czego nie znalazłem jeszcze ani jednej strategii. Gdzieś robię błąd tylko nie wiem gdzie.
faktycznie testu MC 20/30 nie przeszła żadna, dodatkowo 7 z nich ma wspołczynnik korelacji ponad 70% i tylko jedna poniżej 50%, czyli w zasadzie wg. tej zasady trzeba by tylko 1 zostawić, tak się zastanawiam czy te kryteria Lubosława tak wysoko stawiające poprzeczkę nie są wynikiem dosyć słabych wyników Labu3 ... ( a i poprzednie załapały zadyszke)


Awatar użytkownika
JustDarro
Moderator globalny
Posty: 5717
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2015, 17:20
Lat na Forex: 9
Lokalizacja: Dublin
Liczba podziękowań: 54 razy
Otrzymano podziękowania: 21 razy
Kontakt:

Portfolio

#72

Post autor: JustDarro »

Witam

Abstrahując już od SQ na pewno w ocenie strategii mechanicznych oraz uznaniowych parametr drowdown jest jednym z najważniejszych parametrów i to nie ulega wątpliwości. To jest świętość w tradingu! Pytanie teraz co nam pokazuje program? Jakby nie było i co by sobie ten program nie liczył drowdown zawsze musi być niski. Od tego nikt nie ucieknie.

Oczywiście to wszystko jest moje zdanie i nikogo to nie zobowiązuje.

Pozdrawiam


Osoby szukające porządnej wiedzy zapraszam do kontaktu.
___________________________________________________________________________
Atlantian: https://www.fxblue.com/users/atlantian
Virtuo: https://www.fxblue.com/users/virtuomultitrading
North East Way: https://www.fxblue.com/users/north_east_way
IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
mariuszh
Gaduła
Posty: 78
Rejestracja: czwartek 07 wrz 2017, 21:43
Lat na Forex: 4

Re: Portfolio

#73

Post autor: mariuszh »

tak i to się zgadza, ja dyskutuje z tą konkretną pozycją na screenie która nie pokazuje tej wartości w przypadku portfolio i w mojej ocenie nie ma sensu takiego jaki powinna mieć, jak widzisz mogłem ją dowolnie zmanipulować nie zmieniając w zasadzie nic w samym portfolio (i nie używałem photoshopa :P ) 1.8% jest ok ? :)


IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Awatar użytkownika
JustDarro
Moderator globalny
Posty: 5717
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2015, 17:20
Lat na Forex: 9
Lokalizacja: Dublin
Liczba podziękowań: 54 razy
Otrzymano podziękowania: 21 razy
Kontakt:

Re: Portfolio

#74

Post autor: JustDarro »

Witam

Wygląda OK.... :lol:

Pozdrawiam


Osoby szukające porządnej wiedzy zapraszam do kontaktu.
___________________________________________________________________________
Atlantian: https://www.fxblue.com/users/atlantian
Virtuo: https://www.fxblue.com/users/virtuomultitrading
North East Way: https://www.fxblue.com/users/north_east_way
IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
tpolomski
Gaduła
Posty: 91
Rejestracja: wtorek 29 sie 2017, 17:33
Lat na Forex: 7
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portfolio

#75

Post autor: tpolomski »

Powiedzcie jakie macie czasy dostępu do brokerów, chodzi mi o opóźnienia transakcyjne powiedzmy waszym kompem/VPS a brokerem.
Ja jak na razie mam ok 20ms, po dzienniku widzę sporo odrzuceń na walutach które maja sporą zmienność co oznacza ze nawet taki wynik powoduje to że EA podając dyspozycje o zakupie już jest poza rynkiem.


IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
mariuszh
Gaduła
Posty: 78
Rejestracja: czwartek 07 wrz 2017, 21:43
Lat na Forex: 4

Re: Portfolio

#76

Post autor: mariuszh »

20ms wydaje mi sie całkiem niezłym czasem, u mnie pokazuje ok 40, jaki TF i jakie rodzaje zleceń odpalają te strategie ?


IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
tpolomski
Gaduła
Posty: 91
Rejestracja: wtorek 29 sie 2017, 17:33
Lat na Forex: 7
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portfolio

#77

Post autor: tpolomski »

Miele EURUSD m15 co zostały mi po odsianiu korelacji z paczek darro, natomiast żadne mi nie wchodzą do brokera, w logach jest info ze wrzuca np. sell limit po cenie X - failed trade is disabled.
Podobne kwiatki miałem na EURJPY, natomiast już CADJPY i GBPJPY jest ok.


IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Awatar użytkownika
kulasinho
Moderator globalny
Posty: 1564
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 14:13
Lat na Forex: od 2011
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Portfolio

#78

Post autor: kulasinho »

Hej,

taj poza dyskusją, rozumiem że całej grupie udało się wygenerować tylko 3 portfolia tak? 2 Darro i 1 DRA?


Repetition is the mother of skills
IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
mariuszh
Gaduła
Posty: 78
Rejestracja: czwartek 07 wrz 2017, 21:43
Lat na Forex: 4

Re: Portfolio

#79

Post autor: mariuszh »

mam swoje skromne, ale nawet nie wrzucałem bo ma za duży DD :P (na obrazkach jak wygląda EQ)


IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
tpolomski
Gaduła
Posty: 91
Rejestracja: wtorek 29 sie 2017, 17:33
Lat na Forex: 7
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portfolio

#80

Post autor: tpolomski »

kulasinho pisze:Hej,

taj poza dyskusją, rozumiem że całej grupie udało się wygenerować tylko 3 portfolia tak? 2 Darro i 1 DRA?
Moje US100. Jak na razie mam minusy ale czuje że to sprawa czasu dostępu do brokera, mam mnóstwo bardzo drobnych transakcji czyli pozostaje troszkę poza marginesem zysku:/
Mam jeszcze kilka GPBJPY, EURJPY, ale nie powalają parametrami wiec nie zaśmiecałem...


IC Trading - Konta demo bez ograniczeń. Testuj strategie ile chcesz i jak długo chcesz >>
Zablokowany