Jack. D. Schwager - Mistrzowie rynków finansowych. Niezwykłe wywiady z niezwykłymi inwestorami. Prywatne historie, bardzo cenne porady oraz zaskakujące spojrzenie na rynki. Książkę można nabyć w księgarni Maklerska.pl >>

Grid HLevel [EA] - test

Wszystko co dotyczy niebezpiecznych styli inwestycyjnych
ODPOWIEDZ
Kulfon
Przyjaciel forum
Posty: 884
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 19:16
Lat na Forex: od 2012
Liczba podziękowań: 10 razy
Otrzymano podziękowania: 17 razy

Grid HLevel [EA] - test

#1

Post autor: Kulfon »

Zaczynam testować nowego, dostępnego w markecie MQL robota. Szukałem czegoś do testu i jakoś akurat ten mnie najbardziej przekonał, bo ma ciekawe funkcje - podobno czyta linie trendu i poziomy SR, które sami nanosimy na wykres, dodatkowo może handlować z trendem (wyznaczony poprzez zmodyfikowany ZigZag).
Platforma MT5
Ogólnie jeszcze niewiele o nim wiem i jestem na etapie rozruchu, poznawania. Jest to typowy gridziarz.
Menu robota wyglada dosyć ciekawie. W miarę poznawania robota, będę tutaj zamieszczał więcej informacji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


"Porażka jest okazją aby zacząć wszystko od początku, ale mądrzej." - H. Ford
Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel forum
Posty: 884
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 19:16
Lat na Forex: od 2012
Liczba podziękowań: 10 razy
Otrzymano podziękowania: 17 razy

Re: Grid HLevel [EA] - test

#2

Post autor: Kulfon »

Przykładowe screeny
Nie jestem w stanie określić skąd ea bierze poziomy, na ktorych otwiera kolejne uśrednione pozycje. Można ustawić minimalną odległość pomiędzy pozycjami. U mnie to jest 10 pips. Dziwi mnie tylko, że między pozycją inicjacyjna, a pierwszą pozycją w gridzie jest około 22pips. Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że w miejscu, w którym robot zamkął grida dla pozycji buy otworzył pierwszą 0.02 dla pozycji sell i dalej kladzie grida co 10pips. Obserwujemy dalej ;)
grid1.PNG
grid2.PNG
Podobno z tego ZigZaga ea bierze trend. Nie mam pojęcia kiedy matematycznie trend się kończy w takim układzie. Można też samodzielnie ustalić kierunek - buy/ sell / buy&sell

Ciekawie też wygląda panel, na ktorym jest pomiar DD
panel.PNG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


"Porażka jest okazją aby zacząć wszystko od początku, ale mądrzej." - H. Ford
Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel forum
Posty: 884
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 19:16
Lat na Forex: od 2012
Liczba podziękowań: 10 razy
Otrzymano podziękowania: 17 razy

Re: Grid HLevel [EA] - test

#3

Post autor: Kulfon »

Nie wiem z czego to wynika, ale robot zamknął całą siatkę na dosyc dużej stracie. Godne uwagi jest na pewno to, że wszystkie pozycje z siatki zostały zamknięte po tej samej cenie. Zamknięcia były o godzinie 00:01 czasu platformy, czyli o 23 czasu polskiego (to jest też moment w którym platforma na ICM sie "zawiesza" chyba na 5min. Mozliwe ze te zamknięcia to jakiś dziwny bład. O g. 22 czasu platformy na H1 było low o wartosci 1.0833, a robot pozamykał wszystko świece dalej po cenie 1.08388, czyli po duzo gorszej i rzeczywiscie to moze być błąd. (możliwie, że trzeba zmienić w ustawieniach, by robot działał non stop) Obserwujemy dalej :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


"Porażka jest okazją aby zacząć wszystko od początku, ale mądrzej." - H. Ford
Awatar użytkownika
JustDarro
Moderator globalny
Posty: 5708
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2015, 17:20
Lat na Forex: 9
Lokalizacja: Dublin
Liczba podziękowań: 52 razy
Otrzymano podziękowania: 20 razy
Kontakt:

Re: Grid HLevel [EA] - test

#4

Post autor: JustDarro »

Witam

Możliwe że zamknął na stracie bo masz ustawione max 10 transakcji gridowych. To nie jest złe ustawienie ale pod warunkiem że masz dystans co najmniej 30 pipsów. przy dystansie 5 pipsów ja bym zniósł limit transakcji.

Pozdrawiam


Osoby szukające porządnej wiedzy zapraszam do kontaktu.
___________________________________________________________________________
Atlantian: https://www.fxblue.com/users/atlantian
Virtuo: https://www.fxblue.com/users/virtuomultitrading
North East Way: https://www.fxblue.com/users/north_east_way
ODPOWIEDZ