DreamTeamExpert - Autorskie warsztaty poświęcone zarabianiu na rynku Forex za pomocą Ekspertów (EA). Gwarantowane bardzo cenne rady, wskazówki oraz zaskakujące spojrzenie na rynki. Zaproszeni są wszyscy, którzy dzielą pasję sukcesywnego zarabiania na rynkach lewarowanych razem z portalem sTrader. Zobacz więcej >>

Porównanie danych

Moderatorzy: kulasinho, Moderatorzy lokalni

ODPOWIEDZ
JustDarro
Moderator globalny
Posty: 5716
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2015, 17:20
Lat na Forex: 9
Lokalizacja: Dublin
Liczba podziękowań: 53 razy
Otrzymano podziękowania: 21 razy
Kontakt:

Porównanie danych

#1

Post autor: JustDarro »

Witam

Jak wiadomo dane tikowe możemy teraz pobierać bezpośrednio z platformy MT5 i przerzucić je do SQX. Problem w tym, że jakoś nie mogłem w żaden sposób uzyskać wysokiej jakości danych Metaquotes na poziomie 99%. Robiłem to na różnych komputerach i łączach internetowych i efekt był ten sam. Raz udał mi się tylko uzyskać dane tikowe na poziomie 82%. W większości to co uzyskałem dla pary walutowej EUR/USD było modelowanie 68%. Postanowiłem więc wyeksportować dane Dukascopy z SQX i wgrać je do platformy MT5. Korzyść z tego taka, że można przekonwertować je na właściwą strefę czasową i tak wrzucić do MT5.

O dziwo po wgraniu platforma pokazała mi jakość modelowania na tikach 100%, natomiast na danych minutowych 99%. Dla uproszczenia będę podawał wszystkie dane w jakości 99%. Niewykluczone, że nadpisanie danych jednych drugimi daje dobre efekty i stąd zyskujemy 100%. Ne ma jednak co do tego pewności.

W związku z tym, że dane z Dukascopy wgrywa się do platformy pod nowo utworzonym symbolem, czyli Custom EUR/USD istnieje możliwość porównania ich ze sobą. Okazuje się że ta sama strategia puszczona na danych Metaquotes o gorszej jakości modelowania wcale nie posiada mniejszej ilości transakcji, natomiast na danych o lepszej jakości modelowania mamy dosłownie tyle samo słupków. Co może być ciekawe, dane tikowe z Metaquotes oparte są o godzinę 17 Nowego Jorku, a zatem są właściwe i tożsame z brokerami STP,ECN.

Zaciekawiło mnie jednak porównanie pomiędzy danymi tikowymi a minutowymi. Tutaj okazało się, że nie ma żadnej szczególnej różnicy! Mało tego, nie ma szczególnej różnicy pomiędzy niskim modelowaniem a wysokim modelowaniem. Dotyczy to jednak wyjątkowej strategii, która gra na interwale weekly. Natomiast czas testowania w przypadku danych minutowych jest kilkanaście razy szybszy. Uważam więc, że nie ma sensu robić ponownych testów na tikach wgranych do platformy MT5. Poniżej przedstawiam screeny z porównaniem danych minutowych i danych tikowych z obu źródeł.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Osoby szukające porządnej wiedzy zapraszam do kontaktu.
___________________________________________________________________________
Atlantian: https://www.fxblue.com/users/atlantian
Virtuo: https://www.fxblue.com/users/virtuomultitrading
North East Way: https://www.fxblue.com/users/north_east_way
ODPOWIEDZ