Jack. D. Schwager - Mistrzowie rynków finansowych. Niezwykłe wywiady z niezwykłymi inwestorami. Prywatne historie, bardzo cenne porady oraz zaskakujące spojrzenie na rynki. Książkę można nabyć w księgarni Maklerska.pl >>

Atlantian

Wszystko co dotyczy niebezpiecznych styli inwestycyjnych
JustDarro
Moderator globalny
Posty: 5708
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2015, 17:20
Lat na Forex: 9
Lokalizacja: Dublin
Liczba podziękowań: 52 razy
Otrzymano podziękowania: 20 razy
Kontakt:

Re: Atlantian

#41

Post autor: JustDarro »

Witam

Coraz bardziej dociera do mnie że czas w tradingu jest niezwykle ważny. Pewnie to wiadome, ale jest jeszcze jeden aspekt czasu, który dotychczas pomijałem. Strategia od zwały do zwały działa przez pewien okres. Jeśli jest to np. 1 rok czasu to trzeba mieć to na uwadze. Przykładowo, jeśli mam system który zalicza obsuwę średnio co 3 miesiące to nie znaczy, że jest to zły system. Zazwyczaj wystarczy aby po 2 miesiącach zmienić ustawienia i tak regularnie co ten sam okres lub randoizować okresu oraz ustawienia. Wtedy jest większa pewność, że strategia przeżyje zmiany rynkowe.

Pozdrawiam


Osoby szukające porządnej wiedzy zapraszam do kontaktu.
___________________________________________________________________________
Atlantian: https://www.fxblue.com/users/atlantian
Virtuo: https://www.fxblue.com/users/virtuomultitrading
North East Way: https://www.fxblue.com/users/north_east_way
Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel forum
Posty: 884
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 19:16
Lat na Forex: od 2012
Liczba podziękowań: 10 razy
Otrzymano podziękowania: 17 razy

Re: Atlantian

#42

Post autor: Kulfon »

Chyba jednak nie o to chodzi (ustawienia). Kolejne konta (demo całe szczęście) padły w nocy, bo były impulsy. Mnie się nic nie stało ponieważ, dlatego, iż, że...nie było mnie na rynku w tym "dziwnym" okresie. Jak testowałem te wszystkie roboty (około roku temu), to miałem bardzo dobre założenie, że wszystko prędzej czy później zbankrutuje. Chciwość jednak usunęła to założenie z mojej głowy i mojego planu.

Jedyne rozwiązanie jakie ja mam na to wszystko, to dać robotowi, tyle, by przetrwał "normalne" warunki i wypłacać/przenosić tygodniówki .

Co do czasu, to mam taką myśl odnośnie ekspozycji robota na ryzyko. Mając go włączonego 24/5 ekspozycja na ryzyko jest bardzo duża. Ograniczając go np do 8h/24 zmniejszamy poziom ryzyka. Tak mi się wydaje. Zmniejszam prawdopodobieństwo, że znowu wpadne pod rozrzutnik gnoju. Zyski będą wtedy mniejsze, ale ryzyko też.


"Porażka jest okazją aby zacząć wszystko od początku, ale mądrzej." - H. Ford
Awatar użytkownika
irfx
Zasłużony
Posty: 2864
Rejestracja: piątek 27 sty 2017, 19:27
Lat na Forex: 4
Liczba podziękowań: 4 razy
Otrzymano podziękowania: 6 razy

Re: Atlantian

#43

Post autor: irfx »

Kulfon pisze: czwartek 29 wrz 2022, 16:18 Co do czasu, to mam taką myśl odnośnie ekspozycji robota na ryzyko. Mając go włączonego 24/5 ekspozycja na ryzyko jest bardzo duża. Ograniczając go np do 8h/24 zmniejszamy poziom ryzyka. Tak mi się wydaje. Zmniejszam prawdopodobieństwo, że znowu wpadne pod rozrzutnik gnoju. Zyski będą wtedy mniejsze, ale ryzyko też.
Kulfon a co zrobisz jak grid chwyci longa na rynku spadkowym i będzie go kisić? ograniczenie się do godzin handlu nic tu nie pomoże. Próbowałem także tego podejścia.
Mnie na eurusd nie rozwalił najdłuższy impuls jak teraz na niego patrzę tylko ten, który po pierwsze technicznie zaczynał od korekty, którea już miała sporą przewagę przeciwnej strony i cena wyszła ponad wskaźnik ustawiający trend (linia Kijun z dziennego wykresu) a po drugie nie miał żadnej porządnej korekty (czyli jednak przewaga dominującej siły ale po czasie). Nie zaprogramujesz tego ani nie przewidzisz. Możesz jedynie reagować dorzucając kapitału albo ratować się pozycjami przeciwstawnymi.


"Therefore, use every mistake as a stepping stone to progress; analyze each mistake you make and the cause of every loss, in order to avoid repeating the same error in future" - W. Gann, 1923.
Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel forum
Posty: 884
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 19:16
Lat na Forex: od 2012
Liczba podziękowań: 10 razy
Otrzymano podziękowania: 17 razy

Re: Atlantian

#44

Post autor: Kulfon »

No to wtedy będzie go kisić ;) Nie mówię o stworzeniu dla ea warunków sterylnych, tylko o tym, by spróbować ograniczyć czas wystawienia ea na ryzyko.


"Porażka jest okazją aby zacząć wszystko od początku, ale mądrzej." - H. Ford
Awatar użytkownika
irfx
Zasłużony
Posty: 2864
Rejestracja: piątek 27 sty 2017, 19:27
Lat na Forex: 4
Liczba podziękowań: 4 razy
Otrzymano podziękowania: 6 razy

Re: Atlantian

#45

Post autor: irfx »

Czy do Atlantiana udało się dobrać jakąś parę i TF? Coś co to w dłuższym terminie będzie żyło?
Jadę z nim od ostatniej zwały na demo tylko gbpusd H1 i widzę, że przy 1k euro przeżywa zawrotki na 300 pipsów więc to już coś.


"Therefore, use every mistake as a stepping stone to progress; analyze each mistake you make and the cause of every loss, in order to avoid repeating the same error in future" - W. Gann, 1923.
Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel forum
Posty: 884
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 19:16
Lat na Forex: od 2012
Liczba podziękowań: 10 razy
Otrzymano podziękowania: 17 razy

Re: Atlantian

#46

Post autor: Kulfon »

U mnie od końca października M30, kapitał 1k, najwieksze DD 400$, najwiekszy ruch z jakim się zmagał 150 pips.
Nie do końca wiem kiedy odpala on pozycje wspomagjace. Minusem jest to, że na 99% nie otwiera ich w impulsie, a wtedy są one bardzo potrzebne.
Mialem sytucje, ze bylo 0,01S 0,01B 0,02S 0,02B, ale jak był impuls na 150pips, to jedyna pozycja wspomagajaca bylo 0,01.
Robi się bardzo nieciekawie, kiedy już jest dużo pozycji w gridzie i nadchodzą dane. Dlatego bede staral sie go wylaczac w okolicach danych takich jak NFP
Odpalenie tego robota na M1-M5, a nawet M15 przy kapitale 1k, to jak jazda autostrada z zamknietymi oczami.


"Porażka jest okazją aby zacząć wszystko od początku, ale mądrzej." - H. Ford
Awatar użytkownika
JustDarro
Moderator globalny
Posty: 5708
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2015, 17:20
Lat na Forex: 9
Lokalizacja: Dublin
Liczba podziękowań: 52 razy
Otrzymano podziękowania: 20 razy
Kontakt:

Re: Atlantian

#47

Post autor: JustDarro »

Witam

Poniżej zamieszczam wyniki z interwału M15 za ostatni kwartał. W grę wchodzą tylko dwie pary walutowe EUR/USD oraz GBP/USD. Dodanie kolejnej pary powoduje hypertrading i blokadę konta przez brokera. Ciekawostką może być, że para EURGBP wcale się nie sprawdziła. Natomiast te dwie pary działają wystarczająco dobrze i polepszanie robota innymi instrumentami może skończyć się katastrofą. Robot ten wymaga niestety kapitału. Testy startowe od 1K i od 2K zaliczone zostały falstartem. Dopiero przy 4K samolot wystartował i ładnie szybował przez cały kwartał.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Osoby szukające porządnej wiedzy zapraszam do kontaktu.
___________________________________________________________________________
Atlantian: https://www.fxblue.com/users/atlantian
Virtuo: https://www.fxblue.com/users/virtuomultitrading
North East Way: https://www.fxblue.com/users/north_east_way
Awatar użytkownika
JustDarro
Moderator globalny
Posty: 5708
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2015, 17:20
Lat na Forex: 9
Lokalizacja: Dublin
Liczba podziękowań: 52 razy
Otrzymano podziękowania: 20 razy
Kontakt:

Re: Atlantian

#48

Post autor: JustDarro »

Witam

Załączam działające sety na EURUSD M15 i GBPUSD M15. Odpalając Atlantiana należny to zrobić samodzielnym rachunku i osobnej instancji MT4. Nie należy odpalać dwóch różnych robotów na tej samej platformie bo grozi to hiperactivity. Minimalne depo na parę to 2K euro. Sety sprawdzone w boju, grały 6 miesięcy 06.14.22-10.01.23 i swoje zarobiły.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Osoby szukające porządnej wiedzy zapraszam do kontaktu.
___________________________________________________________________________
Atlantian: https://www.fxblue.com/users/atlantian
Virtuo: https://www.fxblue.com/users/virtuomultitrading
North East Way: https://www.fxblue.com/users/north_east_way
Awatar użytkownika
irfx
Zasłużony
Posty: 2864
Rejestracja: piątek 27 sty 2017, 19:27
Lat na Forex: 4
Liczba podziękowań: 4 razy
Otrzymano podziękowania: 6 razy

Re: Atlantian

#49

Post autor: irfx »

Atlantian, ustawiłem go dosyć bezpiecznie - przynajmniej tak mi się wydaje. System żyje od 11 listopada i zrobił przez ten czas 272 euro - podstawowa pozycja 0,01, konto od 1000 euro, 1:500, demo oczywiście.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


"Therefore, use every mistake as a stepping stone to progress; analyze each mistake you make and the cause of every loss, in order to avoid repeating the same error in future" - W. Gann, 1923.
Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel forum
Posty: 884
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 19:16
Lat na Forex: od 2012
Liczba podziękowań: 10 razy
Otrzymano podziękowania: 17 razy

Re: Atlantian

#50

Post autor: Kulfon »

Ja mam Atlanta na mikro. W ciągu miesiąca zarobił 40. Ryzykuje 60.
Co 10 pipsow. Wyłączam przed ważnymi danymi i w piątek wieczorem. Szkoda że w pewnym momencie nie można mu zwiększyć lota. Np. żeby dodawał 0,2, a nie ciągle 0,1


"Porażka jest okazją aby zacząć wszystko od początku, ale mądrzej." - H. Ford
ODPOWIEDZ