Jack. D. Schwager - Mistrzowie rynków finansowych. Niezwykłe wywiady z niezwykłymi inwestorami. Prywatne historie, bardzo cenne porady oraz zaskakujące spojrzenie na rynki. Książkę można nabyć w księgarni Maklerska.pl >>

Atlantian

Wszystko co dotyczy niebezpiecznych styli inwestycyjnych
ItR29
Stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wtorek 14 maja 2019, 10:31
Lat na Forex: 8
Liczba podziękowań: 2 razy
Otrzymano podziękowania: 7 razy

Re: Atlantian

#31

Post autor: ItR29 »

Zmiana algorytmu który został przez kogoś dopracowany w tych EA, to nie jest najlepszy pomysł,
jak zablokujesz sobie możliwość dalszego handlu na 0,08 lota, to przegrasz, bo niewiesz kiedy rynek sie cofnie aby zamknąć pozycje :)


trader1234
Stały bywalec
Posty: 285
Rejestracja: poniedziałek 31 lip 2017, 16:45
Lat na Forex: 2

Re: Atlantian

#32

Post autor: trader1234 »

Tak, przegram ale strata będzie policzalna. Znając jej wielkość i wielkość średniego zysku, będę wiedział jak długo muszę ją odrabiać. Wolę to niż tradycyjny grid bez końca, gdzie rok się zarabia i nagle bomba i potem tematy na forum... "co nas (znowu) rozwaliło " viewtopic.php?f=76&t=2272

Długo nie testuję Atalantian, ale już po kilku tygodniach widzę, że chętnie grałbym 2 góra 3 poziomy, mając z 90% zyskowności, co podejrzewam, że mogłoby spokojnie starczyć na pokrycie kilku strat w tym okresie.


ItR29
Stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wtorek 14 maja 2019, 10:31
Lat na Forex: 8
Liczba podziękowań: 2 razy
Otrzymano podziękowania: 7 razy

Re: Atlantian

#33

Post autor: ItR29 »

Ten system musi mieć 100% skuteczności żeby zarabiać w dowolnym terminie,
tu jest ta sama zasada co na ruletce, jak grasz na kolory,
obstawiasz ciągiem geometrycznym jeden kolor aż wygrasz, odrabiając straty ze wcześniejszych strzałów i zarabiając,
jeśli przerwiesz serie, bo nie trafiłeś, to jesteś przegrany,
te EA zarabiające działają tak samo :)
Sam wcześniej je badałem, żeby ograniczyć stratę, małymi kontami odpalałem, przy pewnym poziomie żeby zaliczyć stop out,
ale akurat trafiła mi się seria pod rząd, że rynek zmienił zachowanie na trend i parę razy zaliczyłem stop out,
jak masz nieograniczone pieniądze, to zawsze wygrywasz <piwo>


trader1234
Stały bywalec
Posty: 285
Rejestracja: poniedziałek 31 lip 2017, 16:45
Lat na Forex: 2

Re: Atlantian

#34

Post autor: trader1234 »

100% skuteczności i nieograniczony kapitał :)
Syzyfowe prace takie gridy


Awatar użytkownika
silverarrow
Stały bywalec
Posty: 217
Rejestracja: czwartek 26 lut 2015, 15:14
Lat na Forex: 2

Re: Atlantian

#35

Post autor: silverarrow »

Takie jest założenie gridu, utopijne co nie znaczy, że nie da się na tym zarabiać, przynajmniej do czasu. Po latach jestem zdania, że na forexie, zresztą jak i w kasynie najważniejsze jest odejść, gdy się jest na plusie.


Awatar użytkownika
irfx
Zasłużony
Posty: 2864
Rejestracja: piątek 27 sty 2017, 19:27
Lat na Forex: 4
Liczba podziękowań: 4 razy
Otrzymano podziękowania: 6 razy

Re: Atlantian

#36

Post autor: irfx »

tego nie wytrzyma żaden grid, nawet ze wspomaganiem z pozycją przeciwną jak atlantian.
z konta demo na 3500 euro zrobiło się 3,83 euro :)
Co ciekawe po dużym stopoucie dalej EA walczyło ale co chwilę łapało stopouty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


"Therefore, use every mistake as a stepping stone to progress; analyze each mistake you make and the cause of every loss, in order to avoid repeating the same error in future" - W. Gann, 1923.
trader1234
Stały bywalec
Posty: 285
Rejestracja: poniedziałek 31 lip 2017, 16:45
Lat na Forex: 2

Re: Atlantian

#37

Post autor: trader1234 »

"najważniejsze jest odejść, gdy się jest na plusie" -- to brzmi jak tanio kupić i drożej sprzedać, tylko nikt nie wie kiedy jest tanio i drogo. Powiedz mi tylko, kiedy mam odejść jak gridujący EA będzie na plusie, po 1 dniu? :D

irfx ma rację... ja stosuję tego typu EA ale tylko na niewiele poziomów, wtedy mam policzalny RR. Łapię nawet raz na tydzień stratę, ale jest ona na tyle mała, że można zarabiać. Typowy grid to takie zarabianie i nagle bomba...
Chyba tutaj tylko tzw. RUN od Zaorskiego ma rację bytu... szybko podwoić kapitał i wypłacić połowę - to tak..


Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel forum
Posty: 884
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 19:16
Lat na Forex: od 2012
Liczba podziękowań: 10 razy
Otrzymano podziękowania: 17 razy

Re: Atlantian

#38

Post autor: Kulfon »

RUN'y...
No nie powiem, że coś mi w głowie zagrało...
Szkoda, że nie w serduszku :mrgreen:


"Porażka jest okazją aby zacząć wszystko od początku, ale mądrzej." - H. Ford
Awatar użytkownika
irfx
Zasłużony
Posty: 2864
Rejestracja: piątek 27 sty 2017, 19:27
Lat na Forex: 4
Liczba podziękowań: 4 razy
Otrzymano podziękowania: 6 razy

Re: Atlantian

#39

Post autor: irfx »

trader1234 pisze: poniedziałek 26 wrz 2022, 18:15 "najważniejsze jest odejść, gdy się jest na plusie" -- to brzmi jak tanio kupić i drożej sprzedać, tylko nikt nie wie kiedy jest tanio i drogo. Powiedz mi tylko, kiedy mam odejść jak gridujący EA będzie na plusie, po 1 dniu? :D

Ja próbowałem odejść tak kilka razy, najpierw jak miałem 200 euro na plusie, później przy 300 euro, następnie jak miałem 400 euro to dojadę do 500 euro, finalnie z 1400 euro zrobiło się 130 euro :geek:


"Therefore, use every mistake as a stepping stone to progress; analyze each mistake you make and the cause of every loss, in order to avoid repeating the same error in future" - W. Gann, 1923.
Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel forum
Posty: 884
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 19:16
Lat na Forex: od 2012
Liczba podziękowań: 10 razy
Otrzymano podziękowania: 17 razy

Re: Atlantian

#40

Post autor: Kulfon »

Czyli podsumowując : chciwość, nie trzymanie się planu/brak planu, to droga do niepotrzebnego bólu głowy i brzucha ;)


"Porażka jest okazją aby zacząć wszystko od początku, ale mądrzej." - H. Ford
ODPOWIEDZ