Jack. D. Schwager - Mistrzowie rynków finansowych. Niezwykłe wywiady z niezwykłymi inwestorami. Prywatne historie, bardzo cenne porady oraz zaskakujące spojrzenie na rynki. Książkę można nabyć w księgarni Maklerska.pl >>

Stoch Trend Lampart ichi MTF

Wszystko co dotyczy niebezpiecznych styli inwestycyjnych
ODPOWIEDZ
JustDarro
Moderator globalny
Posty: 5708
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2015, 17:20
Lat na Forex: 9
Lokalizacja: Dublin
Liczba podziękowań: 52 razy
Otrzymano podziękowania: 20 razy
Kontakt:

Stoch Trend Lampart ichi MTF

#1

Post autor: JustDarro »

Witam

Święta, święta i po świętach. Ponieważ zbliża się nowy rok, jest więc zatem okazja aby rozpocząć swoją przygodę z gridem oraz martyngałem. Dzięki jednemu z naszych członków mamy możliwość poznać bardzo obiecującą strategię opartą o 3 wskaźniki, czyli: stochastic, średnią kroczącą oraz ichimoku.

Na potrzeby systemu przygotowałem specjalne sety dla osób początkujących oparte na mniejszym i średnim depozycie. Mają one za zadanie pokazać potencjał tkwiący w gridzie oraz martyngałowym zarządzaniu kapitałem.

Według mojej oceny oraz kryteriów jakie zastosowałem na filmie spełnia ona wszystkie wymagania stabilnej strategii i nadaje się do wdrożenia na rachunkach realnych. Jest to jednak tylko i wyłącznie moja opinia, która niekoniecznie będzie pokrywać się z waszą indywidualną oceną systemu. Niektóre kryteria zwyczajnie nie pasują do innych strategii i w tym temacie czasami trzeba być elastycznym.

Za zgodą właściciela strategii udostępniam naszej społeczności pełna wersję EA, dokumentacje oraz wspomniane ustawienia dla depozytów w wysokości 1000 eur oraz 1500 eur. Strategia była testowana na interwale M15, na parze walutowej EUR/USD.

Wchodzimy więc w nowy rok z potencjałem gridu i martyngału. Uwaga! Wymagany lewar 1:500. Mniejszy lewar wymaga dużo większego zaangażowania kapitału i podane ustawienia nie mają wówczas zastosowania.

Serdeczne podziękowania dla Irfx za udostępnienie tego EA.

Zapraszam do obejrzenia filmu.

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Osoby szukające porządnej wiedzy zapraszam do kontaktu.
___________________________________________________________________________
Atlantian: https://www.fxblue.com/users/atlantian
Virtuo: https://www.fxblue.com/users/virtuomultitrading
North East Way: https://www.fxblue.com/users/north_east_way
Awatar użytkownika
JustDarro
Moderator globalny
Posty: 5708
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2015, 17:20
Lat na Forex: 9
Lokalizacja: Dublin
Liczba podziękowań: 52 razy
Otrzymano podziękowania: 20 razy
Kontakt:

Re: Stoch Trend Lampart ichi MTF

#2

Post autor: JustDarro »

Witam

Jeśli się nie grzebie przy robocie to działa. Wyniki demo za okres ostatnich 3 miesięcy od 30.12.2021 do 30.03.2022.
lampart_demo_3_moths.png
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Osoby szukające porządnej wiedzy zapraszam do kontaktu.
___________________________________________________________________________
Atlantian: https://www.fxblue.com/users/atlantian
Virtuo: https://www.fxblue.com/users/virtuomultitrading
North East Way: https://www.fxblue.com/users/north_east_way
Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel forum
Posty: 884
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 19:16
Lat na Forex: od 2012
Liczba podziękowań: 10 razy
Otrzymano podziękowania: 17 razy

Re: Stoch Trend Lampart ichi MTF

#3

Post autor: Kulfon »

Ja go mam od 10 stycznia i do tego momentu zarobil mi na real 75 dolców. Z tym że ja mam M5 i TP5 ale to ja 8-). Generalnie dostosowuje mu TP do panujacej zmienności na rynku. Jednak nie wiecej niz 5.
Czasem zmniejszam mu z ręki TP jak zaczyna gridować, ale to ja <cafaniak>


"Porażka jest okazją aby zacząć wszystko od początku, ale mądrzej." - H. Ford
Awatar użytkownika
irfx
Zasłużony
Posty: 2864
Rejestracja: piątek 27 sty 2017, 19:27
Lat na Forex: 4
Liczba podziękowań: 4 razy
Otrzymano podziękowania: 6 razy

Re: Stoch Trend Lampart ichi MTF

#4

Post autor: irfx »

ja mam TP 7 pipsów na M5 i EmergencyTP na 5 pipsów. instrument edek oczywiście.


"Therefore, use every mistake as a stepping stone to progress; analyze each mistake you make and the cause of every loss, in order to avoid repeating the same error in future" - W. Gann, 1923.
Awatar użytkownika
irfx
Zasłużony
Posty: 2864
Rejestracja: piątek 27 sty 2017, 19:27
Lat na Forex: 4
Liczba podziękowań: 4 razy
Otrzymano podziękowania: 6 razy

Re: Stoch Trend Lampart ichi MTF

#5

Post autor: irfx »

wydaje mi się, że wreszcie rozkminiłem ogromne DD, które rozwalały mi testy za 2014, 2015 i 2016 w StochLamparcie. Do tej pory puszczałem strategię w godzinach 1-23 (w EA zapisuje się to 1, 22) a teraz zrobiłem próbę i puściłem w godzinach 9-23 (zapis w EA 9, 14) i nagle wszystko działa i żyje. Wychodzi na to, że w godzinach sesji azjatyckiej ze względu na niską zmienność na Eurusd jest dużo technicznych fałszywek.


"Therefore, use every mistake as a stepping stone to progress; analyze each mistake you make and the cause of every loss, in order to avoid repeating the same error in future" - W. Gann, 1923.
Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel forum
Posty: 884
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 19:16
Lat na Forex: od 2012
Liczba podziękowań: 10 razy
Otrzymano podziękowania: 17 razy

Re: Stoch Trend Lampart ichi MTF

#6

Post autor: Kulfon »

Na CapStoch zauważyłem coś podobnego. Najczęściej bankrutował bo na s. azjatyckiej nie było płynności. Raz zbankrutował przez sesję USA, bo też nie było płynności - to był chyba moment przed jakimś ważnym zdarzeniem na rynku. Nigdy nie badałem co to było.


"Porażka jest okazją aby zacząć wszystko od początku, ale mądrzej." - H. Ford
Awatar użytkownika
irfx
Zasłużony
Posty: 2864
Rejestracja: piątek 27 sty 2017, 19:27
Lat na Forex: 4
Liczba podziękowań: 4 razy
Otrzymano podziękowania: 6 razy

Re: Stoch Trend Lampart ichi MTF

#7

Post autor: irfx »

Stoch Lampart w wersji build15 ma opcję trailowania ostatniej pozycji w gridzie. Polega to na tym, że ostatnia pozycja w gridzie nie zawsze jest zamykającą, często trend ciśnie dalej w swoim kierunku i mamy tylko nieznaczne korekty, które trailing wyłapuje. Z tego względu, że kolejne pozycje w gridzie mają coraz większe wolumeny to można na takim "ubijaniu poziomu" dosyć fajnie zarobić. Niestety długoterminowe testy pokazują, że pomimo znacznych zysków, statystycznie tracimy możliwość zamknięcia układu gridowego w krótkim terminie. Po prostu pojawia się nam duży drawdown bo w długim terminie wiszą nam pozycje, które nie zostały zamknięte. Można stwierdzić, że nietrafione pozycje w silnym trendzie przeciwnym są zamykane dopiero przez odwrócenie trendu zamiast przez pierwszą lepszą korektę.
Na screenie tez kilka oliwkowych prostokątów to są własnie pozycje zamknięte przez trailing. Przez trzy dni depozyt dostał prawie 25% tego co zarobił przez poprzednie 4 miesiące ale długoterminowo to podejście nie sprawdza sie. W testach krótkoterminowych przy pozycji inicjalnej 0,01 i włączonym trailing stopie dla ostatniej pozycji pojawia się nam DD rzedu 30%, uważam, że lepiej wtedy dać pozycję inicjalną 0,03, mieć ten sam drawdown i porównywalne lub większe zyski z podstawowych pozycji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


"Therefore, use every mistake as a stepping stone to progress; analyze each mistake you make and the cause of every loss, in order to avoid repeating the same error in future" - W. Gann, 1923.
Awatar użytkownika
irfx
Zasłużony
Posty: 2864
Rejestracja: piątek 27 sty 2017, 19:27
Lat na Forex: 4
Liczba podziękowań: 4 razy
Otrzymano podziękowania: 6 razy

Re: Stoch Trend Lampart ichi MTF

#8

Post autor: irfx »

StochLampart w wersji 16 ma jeszcze coś takiego jak zamykanie w siatce gridowej pierwszej i ostatniej pozycji jeśli tylko ich suma razem ze swapem i prowizją jest powyżej ustalonego poziomu w walucie depozytu. W ten sposób zamknąłem grida na aktualnym impulsie spadkowym.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


"Therefore, use every mistake as a stepping stone to progress; analyze each mistake you make and the cause of every loss, in order to avoid repeating the same error in future" - W. Gann, 1923.
Awatar użytkownika
irfx
Zasłużony
Posty: 2864
Rejestracja: piątek 27 sty 2017, 19:27
Lat na Forex: 4
Liczba podziękowań: 4 razy
Otrzymano podziękowania: 6 razy

Re: Stoch Trend Lampart ichi MTF

#9

Post autor: irfx »

Chopy, jakie macie ustawienia przetestowane na długim terminie na eurusd? TFy M5 lub M15.
Czy ktoś próbował z inną parą niż eurusd?


"Therefore, use every mistake as a stepping stone to progress; analyze each mistake you make and the cause of every loss, in order to avoid repeating the same error in future" - W. Gann, 1923.
Awatar użytkownika
irfx
Zasłużony
Posty: 2864
Rejestracja: piątek 27 sty 2017, 19:27
Lat na Forex: 4
Liczba podziękowań: 4 razy
Otrzymano podziękowania: 6 razy

Re: Stoch Trend Lampart ichi MTF

#10

Post autor: irfx »

widzę, że nie macie żadnych ustawień. no trudno.


"Therefore, use every mistake as a stepping stone to progress; analyze each mistake you make and the cause of every loss, in order to avoid repeating the same error in future" - W. Gann, 1923.
ODPOWIEDZ