Jack. D. Schwager - Mistrzowie rynków finansowych. Niezwykłe wywiady z niezwykłymi inwestorami. Prywatne historie, bardzo cenne porady oraz zaskakujące spojrzenie na rynki. Książkę można nabyć w księgarni Maklerska.pl >>

Inne ustawienia SQ

Moderatorzy: kulasinho, Moderatorzy lokalni

ODPOWIEDZ
Relax
Gaduła
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 06 cze 2017, 21:30
Lat na Forex: 4

Re: Inne ustawienia SQ

#61

Post autor: Relax »

kulasinho pisze: czwartek 06 cze 2019, 18:32
Darro pisze: wtorek 04 cze 2019, 07:12 Witam

Brawo Relax. Szacunek dla ciebie. Pierwszy raz widzę jakiś sensowny fxblue z portfolio. Nie będę się wymądrzał bo sam nie mam niczego, a to co działało to padło :lol:

Pozdrawiam

@Darro obczaj to https://www.fxblue.com/users/kulasinho4
To są strategie które generowałem na USDCHF H4, pierwsze z nich zapuszczone na początku maja. Po miesiącu już 20 transakcji i o dziwno konto ponad 10% do przodu.
Wiem, że nie ma czym się podniecać ale w zasadzie to pierwsze nasze konto które ma tak dobre wyniki jak na razie. W tej prostej metodzie relaxa jednak coś niewątpliwie jest.. Co o tym sądzisz?
Bo forex jest prosty tylko ci co ucza strasznie go komplikuja :D Nie patrzcie na wyniki portfolia tylko na zysk w pipsach danej strategi a bedziecie tego mieli w brud <piwo>


Relax
Gaduła
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 06 cze 2017, 21:30
Lat na Forex: 4

Re: Inne ustawienia SQ

#62

Post autor: Relax »



Relax
Gaduła
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 06 cze 2017, 21:30
Lat na Forex: 4

Re: Inne ustawienia SQ

#63

Post autor: Relax »

Relax pisze: czwartek 06 cze 2019, 21:17 Konta realne

https://www.fxblue.com/users/relax1972

https://www.fxblue.com/users/relax1972b To jest kontynuacja tego konta ale juz na realu https://www.fxblue.com/users/korporacja

Najnowsze doemo utworzone w kwietniu plus troche nowych pomyslow

https://www.fxblue.com/users/demo2019


Relax
Gaduła
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 06 cze 2017, 21:30
Lat na Forex: 4

Re: Inne ustawienia SQ

#64

Post autor: Relax »

Dzisiaj wlaczylem generowanie strategi na ok 45 minut dostalem ok 1 tys strategi zostala ta jedna . Co w tym dziwnego popatrzcie na ustawienia opcji oceny . Wyglada na to ,ze im mniej tym lepiej i szybciej . :-)

Selekcja nastapila tak jak na poprzednich moich strategiach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


PiotrW
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 25 lip 2017, 06:36
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Inne ustawienia SQ

#65

Post autor: PiotrW »

Witam,

Relax jeżeli możesz, napisz coś więcej na temat tego, jak wybierasz strategie do demo (oprócz tych wartości, które już znamy). Bo ja starałem się zostawiać tylko takie, które zawsze, każdego roku były na plus. Chociaz czasami malutki, ale na plus. A tu widać, że ewidentnie tylko te ostatnie lata bierzesz pod uwagę. Nie mówię, że to źle, ale w takim razie ile tych lat stratnych warto dopuścić i dlaczego tyle, a nie więcej czy mniej. Jak Ty do tego podchodzisz?


Relax
Gaduła
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 06 cze 2017, 21:30
Lat na Forex: 4

Re: Inne ustawienia SQ

#66

Post autor: Relax »

PiotrW pisze: poniedziałek 10 cze 2019, 15:56 Witam,

Relax jeżeli możesz, napisz coś więcej na temat tego, jak wybierasz strategie do demo (oprócz tych wartości, które już znamy). Bo ja starałem się zostawiać tylko takie, które zawsze, każdego roku były na plus. Chociaz czasami malutki, ale na plus. A tu widać, że ewidentnie tylko te ostatnie lata bierzesz pod uwagę. Nie mówię, że to źle, ale w takim razie ile tych lat stratnych warto dopuścić i dlaczego tyle, a nie więcej czy mniej. Jak Ty do tego podchodzisz?
Niestety nie mam okreslonych zasad ile lat moze byc stratna ,patrze wzrokowo jak nie przeginala z seriami strat w latach , jak nie byly to straty wielki a pozostale zyskowne lata byly obfite to czemu nie zaryzykowac. Nie szukajcie idealnych strategi no chyba ,ze to bedzie zloto albo euro na reszcie jest bardzo trudno o takie .
Jak cos wklejcie srena to cos podpowiem jak ja to widze.

Ta strategia na demo nie pojdzie mimo ,ze spelnia prawie wszystkie moje warunki to salbo zarabiala w In sample i po dwoch latach prosperity moze byc padaka :D W niej bardziej chodzilo o to ,ze z takimi ustawieniami w godzine sie znalazlo cos ciekawego na parrze ktora jest bardzo wybredna :D Zreszta plynnosc i ruchy na kivi sa tak male ,ze lepiej sobie taka pare odpuscic .

Wlasnie na Kiwaczku wylaczylem wszystkie warunki z Open .Close, High ,Low , szukalem czysto na wskaznikach jakie ma sq cos tam znalazlo ,ale szalu nie ma , ewidentnie sq polega na wybiciach.


Awatar użytkownika
kulasinho
Moderator globalny
Posty: 1564
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 14:13
Lat na Forex: od 2011
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Inne ustawienia SQ

#67

Post autor: kulasinho »

Relax pisze: poniedziałek 10 cze 2019, 23:01
PiotrW pisze: poniedziałek 10 cze 2019, 15:56 Witam,

Relax jeżeli możesz, napisz coś więcej na temat tego, jak wybierasz strategie do demo (oprócz tych wartości, które już znamy). Bo ja starałem się zostawiać tylko takie, które zawsze, każdego roku były na plus. Chociaz czasami malutki, ale na plus. A tu widać, że ewidentnie tylko te ostatnie lata bierzesz pod uwagę. Nie mówię, że to źle, ale w takim razie ile tych lat stratnych warto dopuścić i dlaczego tyle, a nie więcej czy mniej. Jak Ty do tego podchodzisz?
Niestety nie mam okreslonych zasad ile lat moze byc stratna ,patrze wzrokowo jak nie przeginala z seriami strat w latach , jak nie byly to straty wielki a pozostale zyskowne lata byly obfite to czemu nie zaryzykowac. Nie szukajcie idealnych strategi no chyba ,ze to bedzie zloto albo euro na reszcie jest bardzo trudno o takie .
Jak cos wklejcie srena to cos podpowiem jak ja to widze.

Ta strategia na demo nie pojdzie mimo ,ze spelnia prawie wszystkie moje warunki to salbo zarabiala w In sample i po dwoch latach prosperity moze byc padaka :D W niej bardziej chodzilo o to ,ze z takimi ustawieniami w godzine sie znalazlo cos ciekawego na parrze ktora jest bardzo wybredna :D Zreszta plynnosc i ruchy na kivi sa tak male ,ze lepiej sobie taka pare odpuscic .

Wlasnie na Kiwaczku wylaczylem wszystkie warunki z Open .Close, High ,Low , szukalem czysto na wskaznikach jakie ma sq cos tam znalazlo ,ale szalu nie ma , ewidentnie sq polega na wybiciach.
Apropos złota, zacząłem na nim generować strategie. Jalie tam ustawienia zastosowales? Chodzi mi o pipsy w SQ. Spread dałem na 50 a SL na 1000 bo inaczej nic się nie generowało.


Repetition is the mother of skills
Relax
Gaduła
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 06 cze 2017, 21:30
Lat na Forex: 4

Re: Inne ustawienia SQ

#68

Post autor: Relax »

/quote]
Apropos złota, zacząłem na nim generować strategie. Jalie tam ustawienia zastosowales? Chodzi mi o pipsy w SQ. Spread dałem na 50 a SL na 1000 bo inaczej nic się nie generowało.
[/quote]


Do zlota musisz dodac jedno zero na SL i na TP.


Awatar użytkownika
kulasinho
Moderator globalny
Posty: 1564
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 14:13
Lat na Forex: od 2011
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Inne ustawienia SQ

#69

Post autor: kulasinho »

Relax pisze: wtorek 11 cze 2019, 09:50 /quote]
Apropos złota, zacząłem na nim generować strategie. Jalie tam ustawienia zastosowales? Chodzi mi o pipsy w SQ. Spread dałem na 50 a SL na 1000 bo inaczej nic się nie generowało.

Do zlota musisz dodac jedno zero na SL i na TP.
[/quote]


ok, tak zrobiłem. thx


Repetition is the mother of skills
Awatar użytkownika
kulasinho
Moderator globalny
Posty: 1564
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 14:13
Lat na Forex: od 2011
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Inne ustawienia SQ

#70

Post autor: kulasinho »

Relax pisze: poniedziałek 10 cze 2019, 15:40 Dzisiaj wlaczylem generowanie strategi na ok 45 minut dostalem ok 1 tys strategi zostala ta jedna . Co w tym dziwnego popatrzcie na ustawienia opcji oceny . Wyglada na to ,ze im mniej tym lepiej i szybciej . :-)

Selekcja nastapila tak jak na poprzednich moich strategiach.

Hej Relax. Skoro naprowadziłeś już nas jak mają działać te strategie to może zdradzisz jeszcze jak tworzysz portfolio?


Repetition is the mother of skills
ODPOWIEDZ