Jack. D. Schwager - Mistrzowie rynków finansowych. Niezwykłe wywiady z niezwykłymi inwestorami. Prywatne historie, bardzo cenne porady oraz zaskakujące spojrzenie na rynki. Książkę można nabyć w księgarni Maklerska.pl >>

Inne ustawienia SQ

Moderatorzy: kulasinho, Moderatorzy lokalni

ODPOWIEDZ
Relax
Gaduła
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 06 cze 2017, 21:30
Lat na Forex: 4

Re: Inne ustawienia SQ

#71

Post autor: Relax »

kulasinho pisze: wtorek 18 cze 2019, 21:24
Relax pisze: poniedziałek 10 cze 2019, 15:40 Dzisiaj wlaczylem generowanie strategi na ok 45 minut dostalem ok 1 tys strategi zostala ta jedna . Co w tym dziwnego popatrzcie na ustawienia opcji oceny . Wyglada na to ,ze im mniej tym lepiej i szybciej . :-)

Selekcja nastapila tak jak na poprzednich moich strategiach.

Hej Relax. Skoro naprowadziłeś już nas jak mają działać te strategie to może zdradzisz jeszcze jak tworzysz portfolio?
Spoko podam ale mam cos ciekawszego na dzisiaj :D

Ostatnio sprawdzalem swoje portfolia oparte o sq i doszedlem do wniosku ,ze zwracanie uwagi na % skutecznosci w sq to nieporozumienie , niby strategie maja dobra skutecznosc a nie zarabiaja . Zalaczylem budowanie stretegi wywalajac ten warunek i az mnie zatkalo okazalo sie ze strategie co maja 15% skutecznosci zarabiaja lepiej od tych co maja 50 %. Po analizie doszedlem do wniosku ,ze odpowiedzia na to jest warunek zawarty w kodzie o wyjsciu po ilus tam swieczkach lub zmiana atra. Skutecznosc moze byc liczona tylko wtedy kiedy mamy do czynienia z pelnym SL i pelnym TP w innym przypadku normalnie jest to oszustwo jezeli skutecznosc tak dziala to rr tez. Nie chce mi sie teraz grzebac w profitfaktor ale juz zauwazym bledy w liczeniu :evil:
Dobra teraz do rzeczy co z ym zrobic jest dwie mozliwosci

1 Odznaczyc w blokach konstrukcyjnych warunek exit after X bars i na sztywnym slu ,tp szukac strategi co maja jakas dobra skutecznosc powyzej 30 i wtedy to ma sens
2 Opcja to szukac na czym sie da i nie zwracac uwagi na skutecznosc bo to do niczego nie prowadzi.

Co jeszcze z nowosci.

Mam sporo strategi na wybicia wiec szukalem takich co graja czysto na wskaznikach dlatego wylaczylem wszystkie warunki zwiazane z rengami , close open po ilus tam swieczkach i takie tam podobne bzdury. Otrzymalem bardzo szybko zarebiste strategie z takimi wynikami ,ze moje stare strategie to leszcze w zyskach.

Strategie maja po 2 tys tranzakcji ,zyski po 1 tys na rok przy moim mm ,niestety maja niska skutecznosc co prowadzi do duzych spadkow wartosci ,ale poczatek juz mamy ocencie zdjecie sami.

Co zmienilem w generowaniu
1. wywalilem % skutecznosci
2.Zwiekszylem Max DD% do 20 to sa moje pierwsze testy wiec bede chcial zejsc nizej z DD%
3.To tez nowosc ;) zmiejszylem sl i tp dalem od 10 do 100 i przy wskaznikach jedziemy z tym warukiem w dol :D
I to wszystko wystarczylo do otrzymania takich strategi

Panowie szukac i testowac testujcie po jednej parze ja robie GBPUSD potem podzielimy sie wynikami.
Moze ktos ma jakis pomysl na MM dla takich strategi bo slabo to widze ryzyko czesto 100% gdzie na 10 strategi trzeba by wlozyc kilka tys usd zeby cos zarobic konkretnego . Wiec jak cos dawac pomysly :D

Takie jeszcze jedno pytanko czy ktos z was porownywal wyniki dema z testerem strategi w mt4 ? ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Awatar użytkownika
kulasinho
Moderator globalny
Posty: 1564
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 14:13
Lat na Forex: od 2011
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Inne ustawienia SQ

#72

Post autor: kulasinho »

Relax pisze: środa 19 cze 2019, 19:06
kulasinho pisze: wtorek 18 cze 2019, 21:24
Relax pisze: poniedziałek 10 cze 2019, 15:40 Dzisiaj wlaczylem generowanie strategi na ok 45 minut dostalem ok 1 tys strategi zostala ta jedna . Co w tym dziwnego popatrzcie na ustawienia opcji oceny . Wyglada na to ,ze im mniej tym lepiej i szybciej . :-)

Selekcja nastapila tak jak na poprzednich moich strategiach.

Hej Relax. Skoro naprowadziłeś już nas jak mają działać te strategie to może zdradzisz jeszcze jak tworzysz portfolio?
Spoko podam ale mam cos ciekawszego na dzisiaj :D

Ostatnio sprawdzalem swoje portfolia oparte o sq i doszedlem do wniosku ,ze zwracanie uwagi na % skutecznosci w sq to nieporozumienie , niby strategie maja dobra skutecznosc a nie zarabiaja . Zalaczylem budowanie stretegi wywalajac ten warunek i az mnie zatkalo okazalo sie ze strategie co maja 15% skutecznosci zarabiaja lepiej od tych co maja 50 %. Po analizie doszedlem do wniosku ,ze odpowiedzia na to jest warunek zawarty w kodzie o wyjsciu po ilus tam swieczkach lub zmiana atra. Skutecznosc moze byc liczona tylko wtedy kiedy mamy do czynienia z pelnym SL i pelnym TP w innym przypadku normalnie jest to oszustwo jezeli skutecznosc tak dziala to rr tez. Nie chce mi sie teraz grzebac w profitfaktor ale juz zauwazym bledy w liczeniu :evil:
Dobra teraz do rzeczy co z ym zrobic jest dwie mozliwosci

1 Odznaczyc w blokach konstrukcyjnych warunek exit after X bars i na sztywnym slu ,tp szukac strategi co maja jakas dobra skutecznosc powyzej 30 i wtedy to ma sens
2 Opcja to szukac na czym sie da i nie zwracac uwagi na skutecznosc bo to do niczego nie prowadzi.

Co jeszcze z nowosci.

Mam sporo strategi na wybicia wiec szukalem takich co graja czysto na wskaznikach dlatego wylaczylem wszystkie warunki zwiazane z rengami , close open po ilus tam swieczkach i takie tam podobne bzdury. Otrzymalem bardzo szybko zarebiste strategie z takimi wynikami ,ze moje stare strategie to leszcze w zyskach.

Strategie maja po 2 tys tranzakcji ,zyski po 1 tys na rok przy moim mm ,niestety maja niska skutecznosc co prowadzi do duzych spadkow wartosci ,ale poczatek juz mamy ocencie zdjecie sami.

Co zmienilem w generowaniu
1. wywalilem % skutecznosci
2.Zwiekszylem Max DD% do 20 to sa moje pierwsze testy wiec bede chcial zejsc nizej z DD%
3.To tez nowosc ;) zmiejszylem sl i tp dalem od 10 do 100 i przy wskaznikach jedziemy z tym warukiem w dol :D
I to wszystko wystarczylo do otrzymania takich strategi

Panowie szukac i testowac testujcie po jednej parze ja robie GBPUSD potem podzielimy sie wynikami.
Moze ktos ma jakis pomysl na MM dla takich strategi bo slabo to widze ryzyko czesto 100% gdzie na 10 strategi trzeba by wlozyc kilka tys usd zeby cos zarobic konkretnego . Wiec jak cos dawac pomysly :D

Takie jeszcze jedno pytanko czy ktos z was porownywal wyniki dema z testerem strategi w mt4 ? ;)

Panie @Relax bardzo ciekawe spostrzeżenia. Patrząc na to z boku to dosyć logiczne. Im więcej ryzykujemy (większy DD%) tym więcej zarabiamy. Warto zastanowić się czy jestes w stanie wytrzymać DD% powyżej 20%? Dla mnie np. 20% to jest dosyć dużo. Znana tez jest kwestia BE i trailowania pozycji. To znaczy bardzo często one wprowadzają w błąd. Wydaje nam się że jeśli pozycja jest zabezpieczona i prowadzona to możemy z niej więcej wyciągnąć. Statystyka jest bezlitosna i super że o tym piszesz bo trafiłeś moim zdaniem w sedno. Manualnie ciężko tradować wytrzymując duże obsuwy kapitału. Automat jest to w stanie zrobić przez co będzie miał wyższą stope zwrotu. Jak skończę obecną generację to z przyjemnością to sprawdzę.

Co do testera strategii sprawa wygląda tak że brokerzy ucinaja dane historyczne. Tam masz coś takiego jak jakość modelowania. Jesli bedzie powyzej 95% to jest ok. Jesli poniżej to testy są niewiarygodne.


Repetition is the mother of skills
Relax
Gaduła
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 06 cze 2017, 21:30
Lat na Forex: 4

Re: Inne ustawienia SQ

#73

Post autor: Relax »

Panie @Relax bardzo ciekawe spostrzeżenia. Patrząc na to z boku to dosyć logiczne. Im więcej ryzykujemy (większy DD%) tym więcej zarabiamy. Warto zastanowić się czy jestes w stanie wytrzymać DD% powyżej 20%? Dla mnie np. 20% to jest dosyć dużo. Znana tez jest kwestia BE i trailowania pozycji. To znaczy bardzo często one wprowadzają w błąd. Wydaje nam się że jeśli pozycja jest zabezpieczona i prowadzona to możemy z niej więcej wyciągnąć. Statystyka jest bezlitosna i super że o tym piszesz bo trafiłeś moim zdaniem w sedno. Manualnie ciężko tradować wytrzymując duże obsuwy kapitału. Automat jest to w stanie zrobić przez co będzie miał wyższą stope zwrotu. Jak skończę obecną generację to z przyjemnością to sprawdzę.

Co do testera strategii sprawa wygląda tak że brokerzy ucinaja dane historyczne. Tam masz coś takiego jak jakość modelowania. Jesli bedzie powyzej 95% to jest ok. Jesli poniżej to testy są niewiarygodne.
Niestety sq to jakis gniot drowdawn jest zle pokazany i moze mylic bo jest wyliczany z calego eqity a nie z depozytu a to spora roznica :evil: Tak naprawde inwestujac w jedna strategie 1k wcale nie jest powiedziane ,ze szybko nie wyzerujesz konta a do tego co ci z jednej strategi ,nic . Ratio takich strategi do tepo jest 1:1 albo nawet wychodzi na minusie. moral z tego jest taki ,ze trzeba kupe kasy wlozyc albo na stalej najnizszej kwocie jechac a wtedy zarabiasz grosze.

O demo pytalem bo zastanawiam sie czy juz teraz nie zaczac wymyslac jakiegos mm a do tego potrzeba mi jakas historia. Dzisiaj zauwazylem ,ze z sq mozna do exela sciagnac ,wiec do grudnia mam czas na ulozenie wszystkiego bez koniecznosci czekania na wyniki demo. :D

Ja juz jakas tam wizje mam ;) , ale byc moze testy demo udowodnia ,ze nie bedzie trzeba sie tym martwic.


Awatar użytkownika
kulasinho
Moderator globalny
Posty: 1564
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 14:13
Lat na Forex: od 2011
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Inne ustawienia SQ

#74

Post autor: kulasinho »

Relax pisze: piątek 21 cze 2019, 18:50 ..
Ja juz jakas tam wizje mam ;) , ale byc moze testy demo udowodnia ,ze nie bedzie trzeba sie tym martwic.

Jak tam testy @Relax? Czy duże ryzko na koncie opłaca się?


Repetition is the mother of skills
Relax
Gaduła
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 06 cze 2017, 21:30
Lat na Forex: 4

Re: Inne ustawienia SQ

#75

Post autor: Relax »

kulasinho pisze: czwartek 15 sie 2019, 09:10
Relax pisze: piątek 21 cze 2019, 18:50 ..
Ja juz jakas tam wizje mam ;) , ale byc moze testy demo udowodnia ,ze nie bedzie trzeba sie tym martwic.

Jak tam testy @Relax? Czy duże ryzko na koncie opłaca się?
Do wynikow jeszcze droga daleka. Ja nie posiadam na wlasnosc SQ wersji platnej tylko z roboforexa { za ktora i tak nie place },wiec czasowo jestem troszke ograniczony. Strategie mam juz wygenerowane ale jeszcze je nie przerobilem aby dzialaly u wszystkich brokerow. Demo mam zawalone strategiami ktore chce na poczatku roku wsadzic na reala dopiero wtedy wlacze testy nowego pomyslu .Czyli pierwsze wnioski bede gdzies w czerwcu przyszlego roku :-) Nie pozostaje nic innego jak zaraboiac na tym co jest a przyszlosc pokaze co dalej z sq.


Awatar użytkownika
silverarrow
Stały bywalec
Posty: 217
Rejestracja: czwartek 26 lut 2015, 15:14
Lat na Forex: 2

Re: Inne ustawienia SQ

#76

Post autor: silverarrow »

Co rozumiesz przez przerobienie strategii, tak by działały u wszystkich brokerów?


Relax
Gaduła
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 06 cze 2017, 21:30
Lat na Forex: 4

Re: Inne ustawienia SQ

#77

Post autor: Relax »

silverarrow pisze: piątek 16 sie 2019, 11:52 Co rozumiesz przez przerobienie strategii, tak by działały u wszystkich brokerów?
Po prostu wersja jaka mam SQ pozwala mi wlaczy roboty tylko u brokera RoboForex ,aby modz wlaczyc u innego brokera musze przerabiac plik z ktorego powstaje robot oot taka mala niedogodnosc w korzystaniu z darmowego SQ :D


Awatar użytkownika
endriu11111111
Zasłużony
Posty: 1851
Rejestracja: wtorek 10 lut 2015, 21:58
Lat na Forex: od 2007.
Liczba podziękowań: 15 razy
Otrzymano podziękowania: 4 razy

Re: Inne ustawienia SQ

#78

Post autor: endriu11111111 »

Relax pisze: piątek 16 sie 2019, 19:03Po prostu wersja jaka mam SQ pozwala mi wlaczy roboty tylko u brokera RoboForex ,aby modz wlaczyc u innego brokera musze przerabiac plik z ktorego powstaje robot oot taka mala niedogodnosc w korzystaniu z darmowego SQ :D
.
Dużo masz "pieprzenia" z takim przerobieniem takiego EA ?.


Statement for endriu11111111
https://www.fxblue.com/users/endriu11111111
Awatar użytkownika
endriu11111111
Zasłużony
Posty: 1851
Rejestracja: wtorek 10 lut 2015, 21:58
Lat na Forex: od 2007.
Liczba podziękowań: 15 razy
Otrzymano podziękowania: 4 razy

Re: Inne ustawienia SQ

#79

Post autor: endriu11111111 »

Chciałem poruszyć temat doboru ustawień parametrów do budowania strategii. Ostatnio próbuję coś ustawić pod parę funtową GBPUSD. Na edku miałem ustawiony spread 0,5 pipsa, a na funcie uzgodniliśmy z Kulashino, że ustawię 2 pipsy (w admiralu spread 10 ticków = 1 pips) - ustawiliśmy z "zapasem".

I tak dla edka po tygodniu kopania miałem bank danych w postaci 30 tysięcy strategii (jeszcze na starym kompie - teraz mam nowy) a na funcie po czterech dniach kopania ledwo uzbierało się tego 1000 strategii. Jak zoptymalizować ustawienia wstępne aby quant miał łatwiej szukać (dorzucam screeny z ustawień):
.
1.png
.
2.png
.
Czy tylko wszystko zależy głównie od spreadu, czy można jeszcze coś pokombinować dla zwiększenia możliwości maszyny. Może coś pogrzebać przy ATR, bo jak sobie rzuciłem ostatnio wskaźnik ATR na wykresy to wyszło, ze na funciaku dwa razy więcej się dzieje:
.
2019-08-17 17-15-40.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Statement for endriu11111111
https://www.fxblue.com/users/endriu11111111
Awatar użytkownika
kulasinho
Moderator globalny
Posty: 1564
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 14:13
Lat na Forex: od 2011
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Inne ustawienia SQ

#80

Post autor: kulasinho »

Wszystko dobrze masz poustawiane na tych screenach. Pokaż jeszcze opcje oceny bo od nich dużo zależy oraz screen z generowanych strategii tam gdzie Ci pokazuje ile sek zajęło wygenerowanie strategi.


Repetition is the mother of skills
ODPOWIEDZ