Jack. D. Schwager - Mistrzowie rynków finansowych. Niezwykłe wywiady z niezwykłymi inwestorami. Prywatne historie, bardzo cenne porady oraz zaskakujące spojrzenie na rynki. Książkę można nabyć w księgarni Maklerska.pl >>

Analizowanie wykresów RangeBars

Grupa otwarta, poświęcona bezczasowym wykresom opartym na samej cenie bez uwzględnienia funkcji czasu. Wykresy typu Range bars, Renko itd.
Regulamin forum
Piszemy tutaj tylko i wyłącznie na tematy związane z tematyka grupy. Osoby zakładające wątki zobowiązane są do udzielania rzetelnych informacji oraz wsparcia mniej doświadczonym użytkownikom.
ODPOWIEDZ
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#41

Post autor: Michał-fx »

Co Was urzekło w wykresach range ?
Chwile korzystalem z rb zamiennie jako wykres kierunkowy zamiast m5 ale jednak wole klasyczne m5 i wejscia na m1.
Pytam z czystej ciekawosci a przy okazji moze sie czegos naucze ;)


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

Usunięty użytkownik 207

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#42

Post autor: Usunięty użytkownik 207 »

Michał-fx pisze:Co Was urzekło w wykresach range ?
Chwile korzystalem z rb zamiennie jako wykres kierunkowy zamiast m5 ale jednak wole klasyczne m5 i wejscia na m1.
Pytam z czystej ciekawosci a przy okazji moze sie czegos naucze ;)
osobiście lubię RB przede wszystkim za masę sygnałów i za to że nie marnuję tutaj cennego czasu, jak ma to miejsce w przypadku M5 ;) w ciągu 5 minut na 3-pipsowych świecach RB można naskubać czasami i 30-40 pipsów, a na M5 nie dość że trochę czekasz na sygnał, to i tak nie masz pewności czy zarobisz ;) w przypadku RB tego nie ma, bo tutaj okazja goni okazję :) jedyna wada RB to trochę chaotyczny wykres podczas niskiej zmienności, jak np. dzisiaj na edku ;) ale przy silnych trendach nie ma nic lepszego :)


Awatar użytkownika
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#43

Post autor: Michał-fx »

Jak wchodzisz w trady ? Z palca czy oczekujace ?
Chaotyczne robi sie rowniez jak jest mega zmiennosc a Ty masz np swiece na 3 pipsy ustawione ;)


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

Usunięty użytkownik 207

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#44

Post autor: Usunięty użytkownik 207 »

Michał-fx pisze:Jak wchodzisz w trady ? Z palca czy oczekujace ?
Chaotyczne robi sie rowniez jak jest mega zmiennosc a Ty masz np swiece na 3 pipsy ustawione ;)
pykałem tylko z palca - zlecenia oczekujące według mnie nie mają tutaj racji bytu, z racji tego że wszystko dzieje się naprawdę szybko ;) a im większa zmienność tym lepiej, oczywiście do pewnego stopnia, ażeby zdążyć w miarę precyzyjnie wbić się w pozycję :) im większe ruchy góra - dół, tym bardziej klarowny wykres i swingi - wtedy gra to naprawdę łatwizna ;)


Awatar użytkownika
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#45

Post autor: Michał-fx »

Heh dobrze ze Ci podeszlo. Mi to pasowalo ale tylko do okreslania kierunku a wchodzilem na m1.
Chwile stosowalem ale nie podniecilem sie zbytnio.
Ale jak Ci pasuje to stosuj jak najbardziej.
Podzielilbys sie tradami jak znajdziesz czas :)


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

Usunięty użytkownik 207

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#46

Post autor: Usunięty użytkownik 207 »

Michał-fx pisze:Heh dobrze ze Ci podeszlo. Mi to pasowalo ale tylko do okreslania kierunku a wchodzilem na m1.
Chwile stosowalem ale nie podniecilem sie zbytnio.
Ale jak Ci pasuje to stosuj jak najbardziej.
Podzielilbys sie tradami jak znajdziesz czas :)
generalnie RB jest proste i tak jak pisał Dadas - tutaj chodzi o trejdowanie od strefy do strefy ;) strefa czyli konsola i to co jest między strefami czyli trend - wszystko sprowadza się tylko i wyłącznie do tego :) my musimy tylko umieć poprawnie je wyznaczać i umieć przewidzieć na podstawie PA która strefa będzie ponownie testowana, bo cena nigdy nie zatrzymuje się w powietrzu :)

zastanawiam się też nad powrotem do 2-pipsowych RB (obecnie mam 3-pipsowe), bo to jest jeszcze w miarę grywalne, a im mniejsze RB tym czystszy ruch ceny, lepiej widoczne strefy i trendy :) gdyby istniało jakieś narzędzie które zaznaczałoby w dokładny sposób zarówno mniej ważne jak i te bardziej istotne strefy, to oskubać brokera mógłby dosłownie każdy :)


Awatar użytkownika
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#47

Post autor: Michał-fx »

A ktore to sa mniej wazne i wazniejsze strefy ?


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

Usunięty użytkownik 207

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#48

Post autor: Usunięty użytkownik 207 »

Michał-fx pisze:A ktore to sa mniej wazne i wazniejsze strefy ?
ja patrzę na strefy przez pryzmat tego jak i ile razy były one testowane, na ich umiejscowienie na wykresie, itd. :)


Awatar użytkownika
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#49

Post autor: Michał-fx »

II SupDem v2nmc pokazuje strefy ktore byly juz testowane a ktore sa nietykane.
Moze sprobuj.
Umiejscowienie na wykresie to juz sprawa intuicyjna nalezaca do identyfikacji przez tradera wiec raczej zaden wskaznik nie pomoze ;)


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

Usunięty użytkownik 207

Re: Analizowanie wykresów RangeBars

#50

Post autor: Usunięty użytkownik 207 »

Michał-fx pisze:II SupDem v2nmc pokazuje strefy ktore byly juz testowane a ktore sa nietykane.
Moze sprobuj.
Umiejscowienie na wykresie to juz sprawa intuicyjna nalezaca do identyfikacji przez tradera wiec raczej zaden wskaznik nie pomoze ;)
SupDem testowałem jeszcze w 2012 roku i niestety, ale jak dla mnie ten wskaźnik to jakieś nieporozumienie :) strefy zaznacza byle jak, niektóre istotne pomija, a to wypacza sens opierania się na czymś takim ;) przetestowałem całe mnóstwo różnych narzędzi i z reguły jest tak, że albo pokazują one zbyt mało informacji, albo zbyt dużo i robi się chaos :) nie znalazłem jeszcze czegoś co można byłoby wypośrodkować i stwierdzić, że nadaje się do użytku - cała reszta wprowadza tylko niepotrzebny zamęt ;) dlatego uważam że chyba lepiej już wyznaczać strefy samemu, obserwować PA i tyle :)


ODPOWIEDZ