Jack. D. Schwager - Mistrzowie rynków finansowych. Niezwykłe wywiady z niezwykłymi inwestorami. Prywatne historie, bardzo cenne porady oraz zaskakujące spojrzenie na rynki. Książkę można nabyć w księgarni Maklerska.pl >>

Jak utworzyć wykresy Range Bars

Grupa otwarta, poświęcona bezczasowym wykresom opartym na samej cenie bez uwzględnienia funkcji czasu. Wykresy typu Range bars, Renko itd.
Regulamin forum
Piszemy tutaj tylko i wyłącznie na tematy związane z tematyka grupy. Osoby zakładające wątki zobowiązane są do udzielania rzetelnych informacji oraz wsparcia mniej doświadczonym użytkownikom.
ODPOWIEDZ
Usunięty użytkownik 1760

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#131

Post autor: Usunięty użytkownik 1760 »

Michał-fx pisze: czwartek 28 cze 2018, 08:14 Nie powinno sie odswiezac generatora rb w czasie tradowania. Wtedy jak generator tworzy wykresy z historii to "oszukuje" i pokazuje glupoty. Taki mankament wspolczesnych generatorow. W miare mozliwosci trzeba sie starac nie wylaczac platformy itp
U mnie tego nie zauważyłem na RB.
Na Renko, to i owszem, zawsze.


Awatar użytkownika
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#132

Post autor: Michał-fx »

dan4tech pisze: czwartek 28 cze 2018, 08:22 ..ale wiesz zmierzyłem korektę była na S3, włączam znowu jest na S4 to całkowicie zmienia podejście do wejścia - cena może zmienić poziom?
Napewno masz ten sam range w czasie pomiaru korekty i po ponownym wlaczeniu rb ?
Ja mowie o delikatnych roznicach przed generowaniem i po ale nie takich drastycznych ;)


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

Usunięty użytkownik 1138

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#133

Post autor: Usunięty użytkownik 1138 »

KtoChceFrytki pisze: czwartek 28 cze 2018, 08:47
Michał-fx pisze: czwartek 28 cze 2018, 08:14 Nie powinno sie odswiezac generatora rb w czasie tradowania. Wtedy jak generator tworzy wykresy z historii to "oszukuje" i pokazuje glupoty. Taki mankament wspolczesnych generatorow. W miare mozliwosci trzeba sie starac nie wylaczac platformy itp
U mnie tego nie zauważyłem na RB.
Na Renko, to i owszem, zawsze.
To rano siadając do platformy postaw linię pionową na okrągłej godzinie np. 9:00 i po paru godzinach jak będziesz chciał wyłączyć platformę zmierz ilość rangy nabudowanych. Następnie ją zamknij i otówrz jeszcze raz i zmierz znowu od tamtego punktu....zauwazysz różnicę bo w zależności od wysokości RB jakie stosujesz "zniknie" od kilku do kilkudziesięciu świec nagle.


Awatar użytkownika
irfx
Zasłużony
Posty: 2864
Rejestracja: piątek 27 sty 2017, 19:27
Lat na Forex: 4
Liczba podziękowań: 4 razy
Otrzymano podziękowania: 6 razy

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#134

Post autor: irfx »

dokładnie, generator tworzy wygładzony wykres (bo z danych historycznych M1 nie wie wszystkiego), z wyraźnymi swingami, realnie wykres wygląda dużo bardziej poszarpany. To jest kolejna pułapka na którą łapiemy się. Oglądamy taki rangebarowy wykres z generatora i "euraka, k...a dlaczego ja wcześniej tego nie stosowałem, tutaj wszystko takie wyraźne". Zaczynasz to stosować i już nie jest tak wesoło i prosto. Trzeba wziąć to pod uwage.


"Therefore, use every mistake as a stepping stone to progress; analyze each mistake you make and the cause of every loss, in order to avoid repeating the same error in future" - W. Gann, 1923.
Awatar użytkownika
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#135

Post autor: Michał-fx »

Dlatego prawdziwy wykres mamy do momentu odswiezenia generatora. Trzeba miec to na uwadze.


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

Usunięty użytkownik 1138

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#136

Post autor: Usunięty użytkownik 1138 »

irfx pisze: czwartek 28 cze 2018, 11:16 dokładnie, generator tworzy wygładzony wykres (bo z danych historycznych M1 nie wie wszystkiego), z wyraźnymi swingami, realnie wykres wygląda dużo bardziej poszarpany. To jest kolejna pułapka na którą łapiemy się. Oglądamy taki rangebarowy wykres z generatora i "euraka, k...a dlaczego ja wcześniej tego nie stosowałem, tutaj wszystko takie wyraźne". Zaczynasz to stosować i już nie jest tak wesoło i prosto. Trzeba wziąć to pod uwage.
opisywalem w którymś z wątków jak zrobić by grać na tym co widzimy po restarcie platformy. Dla mnie jest to ważne z uwagi na backtesty na RB. Bez sensu było by mieć backtest na pięknym gładkim wykresie a sesje rozgrywać na "poszarpanym". W skrócie generator RB mam w tym momencie na wykresie tickowym odpalony....jedyny minus to fakt ze przy duzych ruchach budujący się właśnie range i ten poprzedzający go (tylko te dwa) potrafią na naszych oczach się modyfikować, ale to problem już chyba tylko przy jakimś ekstremalnym skalpie byłby. Natomiast widzimy na żywo ten wykres "właściwy" i restartowanie platformy niczego nie zmienia. Właściwy w cudzysłowie ponieważ identyczny jak ten generowany z historii więc właściwym należało by raczej nazwać ten drugi :D


tomekk506
Gość
Posty: 11
Rejestracja: piątek 06 maja 2016, 14:02
Lat na Forex: 2

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#137

Post autor: tomekk506 »

@ Skalper - jak otworzyć w mt4 wskaźnik na wykresie tickowym?


Usunięty użytkownik 1138

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#138

Post autor: Usunięty użytkownik 1138 »

tomekk506 pisze: czwartek 28 cze 2018, 17:37 @ Skalper - jak otworzyć w mt4 wskaźnik na wykresie tickowym?
tym EA
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Awatar użytkownika
warewolf300
Zasłużony
Posty: 1947
Rejestracja: poniedziałek 03 sie 2015, 19:46
Lat na Forex: 2
Lokalizacja: outer space

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#139

Post autor: warewolf300 »

Namówiony przez jednego z kolegów z forum zrobiłem porównanie wskaźników do generowania RB. Wskaźnik z ovo również rysuje świece zgodnie z ich czasem, czyli może być kilka świec o jednakowym czasie a mimo to jednak da się na tym wykresie offline rysować obiekty bez przeszkód i candlefibo również działa na każdej świecy. Podobnie jak na niemodyfikowanym wskaźniku RB z tego wątku. Najwidoczniej wersja, której użyłem do modyfikacji ma coś skopane z zapisem danych do pliku offline. Konkluzja - identyczny czas świec nie jest jednak barierą :)


--------------
Moja strona na FB - zapraszam do polubienia :)

FXHarvest PRO - najlepszy panel dla każdego tradera

"Limits, like fears, are often just an illusion."
buhaj
Gość
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 30 gru 2018, 19:32
Lat na Forex: 1

Re: Jak utworzyć wykresy Range Bars

#140

Post autor: buhaj »

Po zainstalowaniu wskaźnika zawiesza się platforma po włączeniu. Jeżeli jest odłączony internet to działa.


ODPOWIEDZ