Jack. D. Schwager - Mistrzowie rynków finansowych. Niezwykłe wywiady z niezwykłymi inwestorami. Prywatne historie, bardzo cenne porady oraz zaskakujące spojrzenie na rynki. Książkę można nabyć w księgarni Maklerska.pl >>

Range bars i co z tego wynika...

Grupa otwarta, poświęcona bezczasowym wykresom opartym na samej cenie bez uwzględnienia funkcji czasu. Wykresy typu Range bars, Renko itd.
Regulamin forum
Piszemy tutaj tylko i wyłącznie na tematy związane z tematyka grupy. Osoby zakładające wątki zobowiązane są do udzielania rzetelnych informacji oraz wsparcia mniej doświadczonym użytkownikom.
ODPOWIEDZ
zico
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: środa 23 wrz 2015, 17:47
Lat na Forex: 4

Re: Najlepsze godziny do handlu

#1

Post autor: zico »

DSWS pisze:Albo w ten deseń:
2016-01-05_233654.jpg
I na tym można zbudować prosty i bardzo skuteczny system.
Czasem SL musi być, ale nie za często.
Wystarczy się trzymać bardzo prostych zasad:
1. Kierunek wyznacza środkowa MA;
2. Pod MA tylko sprzedajemy, gdy jest drogo, czyli po cenie górnej bandy przerywanej, czerwonej;
3. Nad MA tylko kupujemy, gdy jest tanio, czyli po cenie dolnej bandy przerywanej niebieskiej;
4. W strefie przejściowej nie zawieramy transakcji;

Trading jest bardzo prosty, gdy nie damy sobie wcisnąć bzdur do głowy.
Witam.

A możesz podać nazwę lub załączyć wskaźnik do budowania świec "range-barowych" ?
Dawno temu testowałem na renko dal EURJPY ale problemem dla mnie z tego typu świeczkami jest to że pojawiają się niewiadomo kiedy.. tzn, ja wiem jak to działa i zaletą jest eliminacją czasu ale ma to swoją drugą stronę kiedy ruch jest na tyle szybki że świeczki rysują się "zbyt"szybko lub w momencie kiedy nie śledzimy wykresu. Wiem że przy renko musiałem stale wpatrywać się wykres ale z chęcią sprobuje ponownie, może na DAX będzie to spokojniejsze.


Awatar użytkownika
zico
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: środa 23 wrz 2015, 17:47
Lat na Forex: 4

Re: Najlepsze godziny do handlu

#2

Post autor: zico »

DSWS pisze:
PS.
Twoje myślenie jest typowe dla nieogarniętych nowicjuszy, którzy traktują trading jako loterię.
Gdy Renko rysuje szybko boksy, albo Range rysuje szybko bary, tzn. że na otwieranie transakcji jest za późno.
Nie masz czego żałować, ponieważ żałują jedynie ci, którzy nie mają pojęcia dlaczego cena się szybko zmienia.
Skoro np. cena szybko rysuje boksy, bary, czy świeczki w górę, tzn. że pojawiły się zlecenia Buy bez pokrycia
z drugiej strony transakcji, czyli jest duży niedobór chętnych do sprzedania po tej cenie zleceń Buy.
Jeżeli ten trend ma kontynuować, to musi nastąpić korekta i powrót do kierunku trendu.
Na tej charakterystyce rynku tradują wszyscy fani Fibonacciego.
Tylko urealnij oczekiwania, zapomnij o bzdurach, których cię nauczono i po prostu ciesz się tym, co wziąłeś.
Ponieważ to, czego nie mogłeś wziąć, to jedynie czas przeszły i nie ma znaczenia dla twoich zysków!
Hmmm, zaczynam się przyzwyczajać do tonu Twoich wypowiedzi, niemniej rozumiem jak i dlaczego cena się zmienia. W istocie nie pisałem o tym że czegoś żałuję kiedy nie zdązyłem złapać taki ruch a jedynie o tym że świeczki tego typu mają to do siebie że rysują się w "z góry nieokreślonym momencie", jest to ich zaleta ale i wada. Moim zdaniem wada polega właśnie na niemożliwości ustalenia tego momentu bez śledzenia każdej świeczki i obecności przy wykresie. Aby taki moment był "zauważalny" dobiera się wielkość boksa - i tu jest całe mnóstwo metod jak ustalić właściwą dla siebie wielkość boksa. Po Twoich wykresach widzę że stosujesz co najmniej dwie wielkości i z pewnością nie wzięły się "z kapelusza". Metodą prób i błędów, własnych obserwacji i dużego doświadczenia dobrałeś ich wielkość do systemu i metody jakiej używasz (skalping). Osobiście znam ludzi grających renko po 100 i więcej pips oraz takich co wielkość boksa dobierają wg sobie znanych wzorów liczonych z dziennych ADRów. (każdego dnia mają ciut inny wykres !)
Daleki jestem od stwierdzenia że tylko jedną metodą da się zarabiać.
Bez wątpienia fraktalność rynku jest faktem, ale warto zauważyć że choć natura sama z siebie przestrzega ciągu Fibonacciego to w tym samym wrzechświecie obowiązuje zasada nieoznaczoności Heisenberga, próba zbadania układu wpływa na stan układu, zatem w bardzo wielkim uproszczeniu: "przyłożenie miarki do wykresu wpłynie na ten wykres" - nie zrozum mnie dosłownie, do tego potrzebne są całe masy a nie pojedyńczy mierniczy.


piotrcho1974
Gość
Posty: 25
Rejestracja: sobota 01 sie 2015, 09:16
Lat na Forex: 10

Re: Najlepsze godziny do handlu

#3

Post autor: piotrcho1974 »

DSWS pisze:Albo w ten deseń:
2016-01-05_233654.jpg
I na tym można zbudować prosty i bardzo skuteczny system.
Czasem SL musi być, ale nie za często.
Wystarczy się trzymać bardzo prostych zasad:
1. Kierunek wyznacza środkowa MA;
2. Pod MA tylko sprzedajemy, gdy jest drogo, czyli po cenie górnej bandy przerywanej, czerwonej;
3. Nad MA tylko kupujemy, gdy jest tanio, czyli po cenie dolnej bandy przerywanej niebieskiej;
4. W strefie przejściowej nie zawieramy transakcji;

Trading jest bardzo prosty, gdy nie damy sobie wcisnąć bzdur do głowy.
DSWS czy mógł byś napisać coś więcej o tym wskaźniku i ewentualnie go udostępnić?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


piotrcho1974
Gość
Posty: 25
Rejestracja: sobota 01 sie 2015, 09:16
Lat na Forex: 10

Re: Najlepsze godziny do handlu

#4

Post autor: piotrcho1974 »

DSWS pisze:On jest powszechnie dostępny w necie.
Nazywa się: MA-ATR.mq4
Dziękuję.
A czy masz może swoje preferowane ustawienia tego wskaźnika?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


piotrcho1974
Gość
Posty: 25
Rejestracja: sobota 01 sie 2015, 09:16
Lat na Forex: 10

Re: Najlepsze godziny do handlu

#5

Post autor: piotrcho1974 »

DSWS pisze:Albo w ten deseń:
2016-01-05_233654.jpg
I na tym można zbudować prosty i bardzo skuteczny system.
Czasem SL musi być, ale nie za często.
Wystarczy się trzymać bardzo prostych zasad:
1. Kierunek wyznacza środkowa MA;
2. Pod MA tylko sprzedajemy, gdy jest drogo, czyli po cenie górnej bandy przerywanej, czerwonej;
3. Nad MA tylko kupujemy, gdy jest tanio, czyli po cenie dolnej bandy przerywanej niebieskiej;
4. W strefie przejściowej nie zawieramy transakcji;

Trading jest bardzo prosty, gdy nie damy sobie wcisnąć bzdur do głowy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


piotrcho1974
Gość
Posty: 25
Rejestracja: sobota 01 sie 2015, 09:16
Lat na Forex: 10

Re: Najlepsze godziny do handlu

#6

Post autor: piotrcho1974 »

DSWS pisze:No bo, jak widzisz, w twoim wskaźniku są tylko 2 bandy, a nie trzy.
Czyli mam zły wskaźnik, czy należałoby wrzucić na wykres jeszcze jeden raz z innymi ustawieniami?


ODPOWIEDZ