Jack. D. Schwager - Mistrzowie rynków finansowych. Niezwykłe wywiady z niezwykłymi inwestorami. Prywatne historie, bardzo cenne porady oraz zaskakujące spojrzenie na rynki. Książkę można nabyć w księgarni Maklerska.pl >>

Wykresy Renko vs. Heiken Ashi

Grupa otwarta, poświęcona bezczasowym wykresom opartym na samej cenie bez uwzględnienia funkcji czasu. Wykresy typu Range bars, Renko itd.
Regulamin forum
Piszemy tutaj tylko i wyłącznie na tematy związane z tematyka grupy. Osoby zakładające wątki zobowiązane są do udzielania rzetelnych informacji oraz wsparcia mniej doświadczonym użytkownikom.
ODPOWIEDZ
shogomad
Przyjaciel forum
Posty: 495
Rejestracja: czwartek 07 maja 2015, 15:08
Lat na Forex: 2

Wykresy Renko vs. Heiken Ashi

#1

Post autor: shogomad »

Haj :D

W temacie o wykresach Kagi Darro wspomniał o wykresach Renko. Zainteresowany tematem od 2-3 h mam odpalone 2 platformy na 3 monitorach i porównuje te same sytuacje na wykresach z zeszłego tygodnia ( głównie małe TF'y ) wyświetlane na 3 sposoby, japońskie klasyczne,heiken ashi,renko. Abstrahując już od tego Kagi co wydaje się przerostem formy nad treścią, zauważyłem, że "lekko wygładzone" wykresy ułatwiają dostrzeżenie trendu i kolejnych dołków i szczytów do PA. Znalazłem też kilka miejsc w których byłbym w pozycji i patrząc na wykres świecowy klasyczny już bym z tradu wychodził a patrząc na heiken ashi jeszcze bym w nim siedział i pozwoliło by to wyciągnąć wiecej pips z ruchu

I teraz kilka pytań:

1. Czy ktoś z was używał Heiken ashi/ renko do PA i ma jakieś przemyślenia ?
2. Czy "wygładzenie" które daje Heiken ashi odbiera nam jakąś istotną informację z punktu widzenia PA ?

i extra dla Dadasa, jako twórcy DSWS :
1. Jest sens próbować stosować DSWS z Renko czy szkoda czasu ?


Awatar użytkownika
Michał-fx
Moderator globalny
Posty: 6566
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 15:24
Lat na Forex: 7
Kontakt:

Re: Wykresy Renko vs. Heiken Ashi

#2

Post autor: Michał-fx »

Zaciekawiles mnie tematem. Testowal ktos moze ?
Jakies przemyslenia wnioski nt temat ?


CA&PP - Candles Analysis & Pivot Points

Awatar użytkownika
shogomad
Przyjaciel forum
Posty: 495
Rejestracja: czwartek 07 maja 2015, 15:08
Lat na Forex: 2

Re: Wykresy Renko vs. Heiken Ashi

#3

Post autor: shogomad »

@ renko

Przy renko w takim wydaniu mamy "odszumiony" wykres. Identyfikacja trendów ,szczytów ,dołków, robi sie prostsza i możliwa "na pierwszy rzut oka". Do tego przy odpowiedniej rozdzielczości "kostek" można by opracować sztywne zasady wejścia i wyscia. Eliminowało by to pewną dowolność interpretacji jaka jest przy świecach a co za tym idzie jedną z ludzkich ułomności.

Ograniczało by także paraliż informacyjny, który czasem dopada price-action'owców na niskich TF'ach


@ heiken ashi

Dadas uważasz heiken ashi za wskaźnik ? Ja wiem ,że w mt4 dodaje się taki wygląd jako wskaźnik, ale imho to reprezentacja wykresu taka sama jak świece japońskie, wykres liniowy, wykres polowy. Każda liczona jest inaczej z okresu i ceny i ma swoje zalety i wady.
Heiken pokazuje lepiej trend ale nie okalecza oglądu sytuacji jak renko czy wykres liniowy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 18 maja 2015, 10:04 przez shogomad, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
shogomad
Przyjaciel forum
Posty: 495
Rejestracja: czwartek 07 maja 2015, 15:08
Lat na Forex: 2

Re: Wykresy Renko vs. Heiken Ashi

#4

Post autor: shogomad »

DSWS pisze: Co ma PA wspólnego z Renko?
zasady PA można stosować tak samo na renko jak i na świecach ?
DSWS pisze:Renko jest wykresem "jednowymiarowym", czyli oś czasu nie ma tu znaczenia.
widzialem gdzieś renko ,że klocki co prawda miały zawsze taka sama wysokość, ale szerokość reprezentowała okres czasu



DSWS pisze:I tu nie ma żadnego PA, tylko czysta zasada, np. 2 pudełka w jednym kierunku - wchodzisz, 2 w przeciwnym - wychodzisz.

Przy skalpie na renko tak, ale swing na wyższych TF'ach na renko może sie skłądać z kilkudziesięciu klocków i tam już spokojnie reguły PA można stosować.


Chodzi mi o to ,że to takie "skwantowanie" wykresu ( analogia do fizyki kwantowej jak najbardziej uzasadniona :D ) dzielimy wykres na "porcje" i dzieki temu łatwiej zdecydować w którym miejscy jesteśmy. To jak różnica miedzy danymi analogowymi i cyfrowymi. Analogowo masz "płynność" i pełne spektrum informacji. "skwantowane/cyfrowe" renko daje jednoznaczność.


Awatar użytkownika
shogomad
Przyjaciel forum
Posty: 495
Rejestracja: czwartek 07 maja 2015, 15:08
Lat na Forex: 2

Re: Wykresy Renko vs. Heiken Ashi

#5

Post autor: shogomad »

Patrze co ludzie na ten temat na FF. Rzeczywiście ciężko o dobre renko do mt4.

Strategi na razie pod to nie napisze....narazie :-) . Jak będę biegły w PA normalnym to wtedy dołożę do tego renko, napisze reguły in/out posadzę kilku bezrobotnych przed kompami i założe fundusz inwestycyjny. Forex bedzie nudny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Na razie wszędzie gdzie czytam ludzie mają zawalone renko innymi wskaźnikami albo scalpują. Jest też druga grupa która ma "klocki"ustawione na jakieś kosmiczne wartości typu 100 pips. Na razie widziałem jeden temat renko+pa.


ODPOWIEDZ