Jack. D. Schwager - Mistrzowie rynków finansowych. Niezwykłe wywiady z niezwykłymi inwestorami. Prywatne historie, bardzo cenne porady oraz zaskakujące spojrzenie na rynki. Książkę można nabyć w księgarni Maklerska.pl >>

Strategie które zarabiają

Wszystko co dotyczy niebezpiecznych styli inwestycyjnych
ODPOWIEDZ
silverarrow
Stały bywalec
Posty: 217
Rejestracja: czwartek 26 lut 2015, 15:14
Lat na Forex: 2

Re: Roboty które zarabiają

#21

Post autor: silverarrow »

Pytanie czy wiecie, jaki jest to poziom resetu, w sensie, jaki maksymalny lot może mieć transakcja?


ItR29
Stały bywalec
Posty: 212
Rejestracja: wtorek 14 maja 2019, 10:31
Lat na Forex: 8
Liczba podziękowań: 1 czas
Otrzymano podziękowania: 7 razy

Re: Roboty które zarabiają

#22

Post autor: ItR29 »

JustDarro, warto poznać maksymalnie niektóre mechanizmy, a ten robot faktycznie będzie zarabiał, ponieważ rynek działa falowo.
Jedyne co może go zabić to krach na walucie i stop out, ale takie rzeczy to prędzej na akcjach firm niż na walutach stabilnych banków.
EA multiplikuje geometrycznie pozycje, ale małą cofką zamyka wszystko na plusie, czyli przy 0.16 zamknął na cofce 30pips.
Jak otworzy jedną pozycje zgodnie z sygnałem, a pozycja pójdzie na stratę i pojawi sie kolejny sygnał, to nie otwiera kolejnej, tylko czeka na strate 100 pips i otwiera większą z automatu.
Szkoda że gra jest na kontrach przeciw trendowi, czyli BB wybite + RSI > 70, samo wejście pewnie robione pod jakiś warunek na niskim TF,
ogólnie ważne że działa <piwo>


Awatar użytkownika
JustDarro
Moderator globalny
Posty: 5708
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2015, 17:20
Lat na Forex: 9
Lokalizacja: Dublin
Liczba podziękowań: 52 razy
Otrzymano podziękowania: 20 razy
Kontakt:

Re: Roboty które zarabiają

#23

Post autor: JustDarro »

Witam
Pytanie czy wiecie, jaki jest to poziom resetu, w sensie, jaki maksymalny lot może mieć transakcja?
Nie wiem, pewnie bez limitu ;) Tylko, że rynek bez limitu nie idzie, bo zawsze jest jakaś fala. Robota może rozłożyć jedynie - non stop impuls, co jest praktycznie nierealne. Przez Afganistan zaliczyłem trudną sytuację gdzie impuls trwał od otwarcia rynku w poniedziałek do zamknięcia w czwartek. Dopiero w piątek nastąpiła cofka i wyszedłem na prostą. To było naprawdę stresujące :o Zrozumienie strategii dało mi jednak możliwość przetrwania. Wiara w mechanikę rynku spowodowała, że nie pozamykałem transakcji na stracie, tylko czekałem na falę. Wujek Martin napędził mi strachu ale nie zawiódł :lol: :lol: :lol:

W normalnej sytuacji rynek zawsze idzie falowo. Czasami są jednak pewne odstępstwa i anomalia. Rozumiem, że jest silny impuls po danych i trwa cały dzień, ale aż do czwartku? - to był moim zdaniem czarny łabędź. Ea zaliczyło 5 level martyngału, czyli 0,16 lota przy założeniu, że startowałem 1 mikrolotem. Zwróćcie uwagę na fakty. Transakcja inicjacyjna 1 mikrolotem i obsuwa prawie 500 euro! Miejcie to na uwadze, bo nie używamy stop lossa! Jak wejdziecie głębiej w hedge to zrozumiecie, że stop loss jest oddawaniem kasy za frajer! Chyba, że taka strategia, to wtedy rozumiem.

Virtuo_obsuwa.jpg

Zaznaczę jeszcze, że Virtuo przeskoczył mi jeden level wolumenu z 0.4 na 0.16. Czasami też otwiera zduplikowane transakcje. Nie wiem czy to błąd, czy tak ma być. Ten EA jest płatny, a my prawdopodobnie korzystamy z wersji, która jeszcze była niedopracowana ale za free. Tak czy siak Ea radzi sobie doskonale. Nie oznacza to, że należy lewarować pod korek. Wybaczcie, że tak to wałkuje, ale czuję się odpowiedzialny i nie chcę aby ktoś utopił kapitał. Jak zalewarujecie zbyt wiele to przyjdzie ten czas, że wszystko stracicie. A zatem 1 mikrolot i heja! Chyba że was stać to można to przemnożyć.
Szkoda że gra jest na kontrach przeciw trendowi, czyli BB wybite + RSI > 70, samo wejście pewnie robione pod jakiś warunek na niskim TF,
ogólnie ważne że działa
Cieszę się że zarabiacie. Należy wam się chociażby za to, że tworzymy małą i skromną społeczność. Pozdrowienia od wujka Martina <piwo>

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Osoby szukające porządnej wiedzy zapraszam do kontaktu.
___________________________________________________________________________
Atlantian: https://www.fxblue.com/users/atlantian
Virtuo: https://www.fxblue.com/users/virtuomultitrading
North East Way: https://www.fxblue.com/users/north_east_way
ItR29
Stały bywalec
Posty: 212
Rejestracja: wtorek 14 maja 2019, 10:31
Lat na Forex: 8
Liczba podziękowań: 1 czas
Otrzymano podziękowania: 7 razy

Re: Roboty które zarabiają

#24

Post autor: ItR29 »

JustDarro prawdopodobnie kolejna pozycja byłały około 2.5 lota, zabrakło do tego około 10 pipsów :D
Z tego co widzę trzeba mieć jeszcze odpowiedniego brokera, najlepiej jakiś cypryjski bez prowizji i z dużym lewarem,
bo wysokie prowizje zabiją zyski


Awatar użytkownika
blagmaqico
Stały bywalec
Posty: 204
Rejestracja: wtorek 07 kwie 2020, 08:21
Lat na Forex: 1
Lokalizacja: ani to śląsk ani małopolska

Re: Roboty które zarabiają

#25

Post autor: blagmaqico »

Miałem troszkę mało historii ale wczoraj testowałem cap stochastic. Najlepiej sprawowal mi się na tf 30min na 0.01 locie. Wykazywał najmniejsza stosunkową stratę bezwzględna do zysku w okresie miesięcznym. Wrzuciłem na bieda rachunek na mikrolocie i zobaczymy w tym miesiącu.

Ktoś ogarnął jak zmienić w sekcji grid ustawienia gdy zmieniamy stały lot transakcji?


Awatar użytkownika
JustDarro
Moderator globalny
Posty: 5708
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2015, 17:20
Lat na Forex: 9
Lokalizacja: Dublin
Liczba podziękowań: 52 razy
Otrzymano podziękowania: 20 razy
Kontakt:

Re: Roboty które zarabiają

#26

Post autor: JustDarro »

Witam

Musisz mieć minimalny depozyt. Jest jednak zależność pomiędzy wielkością siatki a kapitałem. Siatka 20 lub 30 pipsów wymaga mniejszego depo. W testerze możesz sobie to sprawdzić w taki sposób, że jeśli test zaliczy stop out to podnieś mu depozyt o pewną kwotę. jak znowu zaliczy stop out to kolejny raz podnieś mu depozyt. Należy robić to tak długo aż uzyskamy odpowiednią przestrzeń kapitału, która pozwoli wytrzymać bad cycle. Poniżej CapStochastic w akcji na ustawieniach które podałem w wątku.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Osoby szukające porządnej wiedzy zapraszam do kontaktu.
___________________________________________________________________________
Atlantian: https://www.fxblue.com/users/atlantian
Virtuo: https://www.fxblue.com/users/virtuomultitrading
North East Way: https://www.fxblue.com/users/north_east_way
ItR29
Stały bywalec
Posty: 212
Rejestracja: wtorek 14 maja 2019, 10:31
Lat na Forex: 8
Liczba podziękowań: 1 czas
Otrzymano podziękowania: 7 razy

Re: Roboty które zarabiają

#27

Post autor: ItR29 »

Ja się obecnie bazuje na Virtuo, wynika mi, że te martyngałowe EA zarabiają, ale opiera to się na odpowiednim MM, wynik w pipsach będzie ujemny jak otworzy kilka zlecen obronnych, no ale wynik w $$$ dodatni :D:D:D
z odpowiednim podejściem do konta można faktycznie coś tu ugrać, testuje właśnie teraz takie podejście


Awatar użytkownika
blagmaqico
Stały bywalec
Posty: 204
Rejestracja: wtorek 07 kwie 2020, 08:21
Lat na Forex: 1
Lokalizacja: ani to śląsk ani małopolska

Re: Roboty które zarabiają

#28

Post autor: blagmaqico »

Pewnie walne gafę, ale o jaka siatkę chodzi Darro? Dziś mi pozamykalo fajnie dwie transakcje , jedna mniejszy lot że stratą , większy lot jednak odrobił z nawiązką .


Awatar użytkownika
JustDarro
Moderator globalny
Posty: 5708
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2015, 17:20
Lat na Forex: 9
Lokalizacja: Dublin
Liczba podziękowań: 52 razy
Otrzymano podziękowania: 20 razy
Kontakt:

Re: Roboty które zarabiają

#29

Post autor: JustDarro »

Witam
Pewnie walne gafę, ale o jaka siatkę chodzi Darro? Dziś mi pozamykalo fajnie dwie transakcje , jedna mniejszy lot że stratą , większy lot jednak odrobił z nawiązką.
Siatka to liczba punktów lub pipsów, co ile EA otwiera transakcję. Na screenie masz przykładową siatkę 10 pipsów i każda z tych transakcji otwarta była za pomocą klucza od wujka Martina. Często też nazywa się to odzyskiwaniem straty. Ja to nazywam zarządzaniem wielkością pozycji na wielu poziomach ryzyka. Niektóre EA pozwalają tutaj na ustawienie liczby tych leveli.
Siatka_10_pips.png
Tutaj nie należy sobie tego wyobrażać tak, że to jest jakiś naturalny przebieg gry. Tzn, jest ale wtedy kiedy cena idzie w przeciwnym kierunku do otwartej transakcji. Wtedy zamiast Sla następuje odzyskiwanie straty które w tym przypadku jest bardzo skuteczne. Jeśli cena idzie zgodnie z założonym kierunkiem to siatka nie ma miejsca bytu, chyba że zastosujemy piramidowanie. CapStochastic ma to ustawione co 200 punktów w przypadku straty i możemy sobie ta siatkę modyfikować. W wersji płatnej tego EA jest także siatka po stronie zysków. Tutaj trzeba być ostrożnym bo każde EA inaczej to nazywa. Siatka w CapStochastic to Grid GABs.
z odpowiednim podejściem do konta można faktycznie coś tu ugrać, testuje właśnie teraz takie podejście
Odpowiednie podejście jest tutaj kluczowa sprawą. Najlepiej sobie to tak przeliczyć aby jakaś średnia liczba wolumenów w grze nie przekraczała np. 3% kapitału. Nie zawsze jest to jednak możliwe i musimy iść na kompromisy. Wysokość depozytu możemy ustalić w testerze strategii.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Osoby szukające porządnej wiedzy zapraszam do kontaktu.
___________________________________________________________________________
Atlantian: https://www.fxblue.com/users/atlantian
Virtuo: https://www.fxblue.com/users/virtuomultitrading
North East Way: https://www.fxblue.com/users/north_east_way
Awatar użytkownika
blagmaqico
Stały bywalec
Posty: 204
Rejestracja: wtorek 07 kwie 2020, 08:21
Lat na Forex: 1
Lokalizacja: ani to śląsk ani małopolska

Re: Roboty które zarabiają

#30

Post autor: blagmaqico »

A da się w cap stochastic ustawić tp? Skoro siatkę można zmienić po stronie gdy nie idzie w naszą stronę, to pewnie tp też się da. Niestety nie doszukałem się.


ODPOWIEDZ