Jack. D. Schwager - Mistrzowie rynków finansowych. Niezwykłe wywiady z niezwykłymi inwestorami. Prywatne historie, bardzo cenne porady oraz zaskakujące spojrzenie na rynki. Książkę można nabyć w księgarni Maklerska.pl >>

Jak zostać gridziarzem!

Wszystko co dotyczy niebezpiecznych styli inwestycyjnych
ODPOWIEDZ
blagmaqico
Stały bywalec
Posty: 204
Rejestracja: wtorek 07 kwie 2020, 08:21
Lat na Forex: 1
Lokalizacja: ani to śląsk ani małopolska

Re: Jak zostać gridziarzem!

#61

Post autor: blagmaqico »

trader1234 pisze: piątek 08 paź 2021, 13:52 A tak w ogóle, to korzystasz z tego EA CAP Stochastic przy gridzie czy coś innego masz?
Tam są ustawienia różne, filtry trendu itp, wydaje się, że to nie ma dużego znaczenia przy takiej metodzie chyba?
Oryginalnie to jest chyba ustawione na przecięcia stocha w czasie rzeczywistym, nie po zamknięciu świecy i to chyba powoduje sporo złych wejść?
Tam wejście chyba ma najmniejsze znaczenie. Bardziej kwestia tp i siatek oraz lota do kapitału. Od 22 września do dziś otwarło mi 30 transakcji, z czego tylko raz weszło na poziom 2 gridu. Dwie straty , jedna właśnie wtedy na drugim lvlu gdzie lot 0.02 odrobił stratę i druga strata to chyba jakis błąd EA bo wszystko było ok natomiast miałem stratę przez prowizje brokera. Zyski analogiczne do kapitału, ale dzięki temu że tp na 1.3 pipsa to skuteczność bardzo wysoka.


Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel forum
Posty: 884
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 19:16
Lat na Forex: od 2012
Liczba podziękowań: 10 razy
Otrzymano podziękowania: 17 razy

Re: Jak zostać gridziarzem!

#62

Post autor: Kulfon »

@blagmaqoco grasz tym na m30?


"Porażka jest okazją aby zacząć wszystko od początku, ale mądrzej." - H. Ford
Awatar użytkownika
blagmaqico
Stały bywalec
Posty: 204
Rejestracja: wtorek 07 kwie 2020, 08:21
Lat na Forex: 1
Lokalizacja: ani to śląsk ani małopolska

Re: Jak zostać gridziarzem!

#63

Post autor: blagmaqico »

Kulfon pisze: piątek 08 paź 2021, 18:28 @blagmaqoco grasz tym na m30?
Zmieniłem na m15 jednak. 10/5/5, tp 1.3 pips


Awatar użytkownika
fxpleyer123
Gaduła
Posty: 167
Rejestracja: niedziela 10 gru 2017, 11:23
Lat na Forex: 5
Liczba podziękowań: 1 czas
Otrzymano podziękowania: 21 razy

Re: Jak zostać gridziarzem!

#64

Post autor: fxpleyer123 »

trader1234 pisze: czwartek 07 paź 2021, 10:26 Zresztą, mniejsza z taką dyskusją teoretyczną... każdy jest inny, ja lubię wszystko policzyć i liczyć się ze stratą, a Ty masz prawo inaczej postępować.

Czy dałoby radę z tych 11 letnich testów wydobyć informacje jak często na danym poziomie się kończyć GRID?
Bo mnie sama metoda interesuje, ale np. nie dalej niż do 6-8 poziomu - i takie dane by mi powiedziały czy się to opłaca czy nie?
Z góry dzięki jakby szło je wyjąć :)
Bodajże w 2 poście pisałem co można Gridować a co nie , co chcesz liczyć w dobie ciągle zeszmacanych dodrukiem przez banki centralne walut , czy EBC czy FED więcej dodrukuje ? Nie wiesz tego nigdy nie będziesz w stanie określić tego ile jedna waluta zdewaluuje się względem drugiej dlatego na walutach siatek się nie stawia , kup sobie ETF dający ekspozycje na FIZYCZNE srebro po obecnej cenie nie jakiś gówniany kontrakt CFD i GRIDUJ to bez lewara max strata 100% pod warunkiem że srebro w prawdziwych sztabkach stanie się bezwartościowe , strata 100% potencjalny zysk sky in the limit.


trader1234
Stały bywalec
Posty: 285
Rejestracja: poniedziałek 31 lip 2017, 16:45
Lat na Forex: 2

Re: Jak zostać gridziarzem!

#65

Post autor: trader1234 »

No racja co w tym piszesz... choć nie do końca, bo akurat Darro na EURUSD bodajże griduje i te testy robił. Ja wcale nie griduję, bo pod to co normalnie robiłem te hedge i odmiany recovery lepiej pasują.
A wartość walut to jedno, ale jednak w gridzie takim jak tu Darro pokazuje to tylko technika się liczy, ważne żeby falowało :)


Awatar użytkownika
JustDarro
Moderator globalny
Posty: 5708
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2015, 17:20
Lat na Forex: 9
Lokalizacja: Dublin
Liczba podziękowań: 52 razy
Otrzymano podziękowania: 20 razy
Kontakt:

Re: Jak zostać gridziarzem!

#66

Post autor: JustDarro »

Witam

Właśnie, ważne aby rynek falował. On i tak będzie falował ale czasami te fale są rzadsze a czasami gęstsze. Ostatnio na jepku impuls trwa drugi tydzień i nie chce się złamać. On na pewno się złamie i to jest tylko kwestia czasu i co najważniejsze przestrzenie na kapitale. Jak ktoś przelewarował to już dawno odpadł. Impulsy taki jednak nie zdarzają się często. 80% rynku to posiekany korektami wykres, natomiast 20% (tak szacuję) to mocne impulsy. Ze względu na te impulsy trzeba równoważyć lewar z kapitałem.

Pozdrawiam


Osoby szukające porządnej wiedzy zapraszam do kontaktu.
___________________________________________________________________________
Atlantian: https://www.fxblue.com/users/atlantian
Virtuo: https://www.fxblue.com/users/virtuomultitrading
North East Way: https://www.fxblue.com/users/north_east_way
Awatar użytkownika
fxpleyer123
Gaduła
Posty: 167
Rejestracja: niedziela 10 gru 2017, 11:23
Lat na Forex: 5
Liczba podziękowań: 1 czas
Otrzymano podziękowania: 21 razy

Re: Jak zostać gridziarzem!

#67

Post autor: fxpleyer123 »

By stosować GRID to musisz mieć "sztywny" łeb , znać samego siebie kiszone straty są bolesne wstajesz rano widzisz straty w rozmiarze nie planowanym przy otwarciu pozycji , strata boli wierci w głowie bolesną dziurę ,jeśli od początku nie było planu na taki "Trejd" to możesz zachować się jak ten żołnierz który siedział w bezpiecznym okopie ale nie wytrzymał presji i wyskoczył z okopu dostając kulkę w plecy :D Jesli Daro griduje EUR/USD Short to radze szybko pozamykać

19.08 otworzyłem L na Platynie 8.10 byłem na zero ponad 2 miesiące trzymałem stratę płacąc swapy nim wyszedłem na 0 ale plan od początku był taki ze względów fundamentalnych bo platyna to nie tylko metal szlachetny potrzebny do produkcji katalizatorów w samochodach spalinowych , które będą wycofywane z użytku , jest niezbędnym metalem do produkcji ogniw zasilanych wodorem , technologia przyszłości . Śmiem twierdzić że bez analizy fundamentalnej nie można mieć z AT dobrych wejść
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


ItR29
Stały bywalec
Posty: 212
Rejestracja: wtorek 14 maja 2019, 10:31
Lat na Forex: 8
Liczba podziękowań: 1 czas
Otrzymano podziękowania: 7 razy

Re: Jak zostać gridziarzem!

#68

Post autor: ItR29 »

fxpleyer123 fajne wejście w fajnym miejscu pod ichi,
wcześniej pisałeś tutaj żeby kupować ETF na srebro zamiast kontraktu, to nie lepiej było wziąć ETF bez lewara i swapa na platyne i potrzymać dłużej?


Awatar użytkownika
fxpleyer123
Gaduła
Posty: 167
Rejestracja: niedziela 10 gru 2017, 11:23
Lat na Forex: 5
Liczba podziękowań: 1 czas
Otrzymano podziękowania: 21 razy

Re: Jak zostać gridziarzem!

#69

Post autor: fxpleyer123 »

Mam ETF dający ekspozycje na fizyczne metale szlachetne , ale nie na koncie brokera forexowego tylko na kontach emerytalnych IKE i IKEZ w mbanku , i mam zamiar trzymać to naprawdę długo czyli do 60 lub 65 roku życia , jest to warunkiem by nie płacić 19% podatku , ja staram się mieć w miarę zdywersyfikowany portfel cześć w akcjach i ETF na długi termin trochę na spekulacje w XTB i oczywiście wolna gotówka jeśli by wybuchł jakiś kryzys wtedy można tanio się obkupić lub zapobiec zamknięciu pozycji przez brokera


Awatar użytkownika
JustDarro
Moderator globalny
Posty: 5708
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2015, 17:20
Lat na Forex: 9
Lokalizacja: Dublin
Liczba podziękowań: 52 razy
Otrzymano podziękowania: 20 razy
Kontakt:

Re: Jak zostać gridziarzem!

#70

Post autor: JustDarro »

Witam

A tak zakończył się silny impuls na jepku ;)
USDJPY.png
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Osoby szukające porządnej wiedzy zapraszam do kontaktu.
___________________________________________________________________________
Atlantian: https://www.fxblue.com/users/atlantian
Virtuo: https://www.fxblue.com/users/virtuomultitrading
North East Way: https://www.fxblue.com/users/north_east_way
ODPOWIEDZ